+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Ergenekon'da büyük dalga

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Ergenekon'da büyük dalga Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ergenekon'da büyük dalga

  Erggenekon'da yeni operasyon dalgası. İlk gelen bilgilere göre Yalçın Küçük, İbrahim Şahin gözaltında. Bedrettin Dalan'a ait İstek Vakfı ve Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün evi de aranıyor. Milli Güvenlik Kurulu eski Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ve emekli orgeneral Kemal Yavuz’un da gözaltına alındığı bildiriliyor. Toplam 40'a yakın gözaltı var. Yargıtay onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu'nun evinde de arama yapılıyor...

  İSTANBUL - Ergenekon soruşturmasında yeni dalga geldi. Soruşturmayı yürüten Zekeriya Öz'ün emriyle 6 ilde başlatılan operasyonda 40'a yakın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında İstek Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, ulusalcı yazar Yalçın Küçük, emekli Tümgeneral Erdal Şenel, gazeteci Engin Aydın ve eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de bulunduğu belirtiliyor.

  Sabah saatlerinde Yalçın Küçük'ün Ankara ve İstanbul Fatih'deki evine gelen polisler, Zekeriya Öz'ün gözaltı talimatı ve mahkemenin verdiği arama kararını tebliğ ederek yeni bir operasyonun başladığının işaretini verdiler. Prof. Dr. Küçük'ün evindeki arama, sabah saat 07.00 sıralarında başladı.
  Aramının ardından Prof. Dr. Yalçın Küçük, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek gözaltına alındı. Küçük, kollarına giren iki polis eşliğinde evinden çıkarıldı. Küçük’ün Karakusunlar semtindeki evinin önünde bekleyen çok sayıda gazeteci, Küçük’ün evden çıkarılması sırasında görüntü almak istemeleri nedeniyle bir kargaşa yaşandı. Polis Küçük’ü apar topar polis arabasına bindirerek Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Küçük’ün buradan İstanbul’a götürüleceği öğrenildi.
  Sabah saatlerinde Küçük’ün evine gelen polisler, Küçük’ün başta el yazmaları ve bilgisayarı olmak üzere her şeyi incelediler. Polisler Küçük’ün evinde yaklaşık 5 saat kaldı.

  KÜÇÜK'ÜN AVUKATI: POLİS ARŞİVLERİ TOPLUYOR
  Ergenekon soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün Avukatı Levent Gök, yaptığı açıklamada, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin arama ve yakalama emri çerçevesinde Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis memurlarının evde arama ve toplama işlemi yaptığını söyledi.
  Küçük’ün evinin hemen hemen tamamının polisler tarafından araştırıldığını belirten Gök, bütün CD ve dokümana el konulduğunu bildirdi.
  Aramanın temel konusunun Ergenekon davası ile ilgili olduğunu ifade eden Gök, şunları söyledi:
  "Sayın Küçük yukarıda, son derece moralli, son derece dirençli, yardımcı da oluyor. Kendisi bilinen görüşleriyle kamuoyuna ve ülkemize mal olmuş çok seçkin ve özel bir aydın. Ülkemizdeki demokrasinin yerleşmesinde, kurumsallaşmasında kendi çabalarıyla büyük katkısı olan değerli bir yazarımız. Esasında Sayın Küçük’ün bütün görüşlerini gerek iletişim organlarından gerekse kitaplarından zaten bütün Türkiye biliyor. Bugün bu değerli yazarımızın, bu aydınımızın evinde bu araştırmanın ve bu yakalama emrinin niçin verilmiş olduğunu anlamakta kendisi de güçlük çekiyor. Kendisi Cumhuriyet sevdalısı, demokrasiye inanan, uygar ve çağdaş bir insan. Kesinlikle bir değerlendirme hatası olduğunu düşünüyoruz. Böylesine Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde yazarlarımıza, çizerlerimize yönelik bu ağır baskıların ve tehditlerin ülkemizin demokratik ortamına son derece olumsuz katkı yapacağına inanıyoruz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki emniyet görevlilerimiz bir an önce bu araştırmayı bitirirler."
  Gök, aramanın ardından yaklaşık 2 saat sonra Küçük’ün Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüleceğini belirterek, bundan sonraki sürecin kendileri tarafından takip edileceğini kaydetti.
  Bir gazetecinin, Küçük’ün İstanbul’a götürülüp götürülmeyeceğini sorması üzerine Gök, bu konuda şu anda bir bilgisinin bulunmadığını belirtti.
  Gök, bir başka soruyu yanıtlarken de "Küçük’ün ailesi de yanında. Son derece moralliler. Sayın Küçük’ün yaptıkları ve çizdikleri de ortadadır. Ergenekon kapsamıyla ilişkilendirilecek en ufak bir tutum ve davranışı olmadığını değil Türkiye, dünya biliyor" dedi.
  Levent Gök, yaklaşık 7-8 polisin CD’leri kopyalayarak, kitapları ve arşivini incelediğini de söyledi.


  DALAN, ABD PROGRAMINI YARIDA KESEREK TÜRKİYE’YE DÖNECEK

  Yine sabah saatlerinde İstek Vakfı'nın Kayışdağı'ndaki ve Acıbadem'deki yerleşkesine gelen İstanbul Terörle Mücadele Şube ekipleri Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan ve yardımcılarının ofislerini aramaya başladı. İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi’nde emniyet yetkilileri arama yaparken, Bedrettin Dalan’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu öğrenildi.
  Dalan, soruşturma çerçevesinde küçük oğlu ve bir arkadaşının gözaltına alındığını öğrendiğini belirterek, Türkiye ye döneceğini açıkladı. Ocak ayı sonunda Türkiye’ye dönmeyi düşündüğünü, ancak soruşturmanın ortaya çıkması nedeniyle en kısa zamanda Türkiye’ye döneceğini açıkladı.
  Dalan, “Polisler gelmiş, arama yapılıyor. Küçük oğlumu ve bir arkadaşımı gözaltına almışlar. Bu ay sonunda dönmeyi düşünüyordum. Her şeyin gözünde bir şeyler oluyor Türkiye de. İki yıldır hukuk adına bir takım yanlışlıklar oluyor” diye konuştu.

  İKİ EMEKLİ ORGENERAL GÖZALTINDA

  Ergenekon soruşturması çerçevesinde iki emekli orgeneral daha gözaltına alındı. Milli Güvenlik Kurulu eski Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ve emekli orgeneral Kemal Yavuz’un da gözaltına alındığı öğrenildi. Emniyet yetkililerinin, Oran da askeri lojmanlarda oturan emekli Orgeneral Tuncel Kılınç’ın evinde arama yaptığı ve bu aramaya askeri savcılığın da eşlik ettiği öğrenildi.


  İBRAHİM ŞAHİN'E DE GÖZALTI

  Susurluk davası hükümlülerinden Eski Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin'in de gözaltına alındığı öğrenildi. Şahin'in evinde başlayan arama da halen devam ediyor.
  İZMİR'DE BİR YÜZBAŞI İLE EMNİYET AMİRİ GÖZALTINA ALINDI
  Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Emniyet Amiri E.E. ile ismi açıklanmayan denizci bir yüzbaşı gözaltına alındı.
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen talimat üzerine gözaltına alınan 2 kişinin İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildiği öğrenildi.

  EN SON KANADOĞLU'NUN EVİ ARANDI
  Sabih Kanadoğlu’nun evine gelen güvenlik güçleri, evde arama yapmak amacıyla mahkeme kararını sundu. Kanadoğlu’nun eşi Bilge Kanadoğlu, ANKA’ya yaptığı açıklamada, eşinin yazıyı okuduğunu söyledi.

  KEMAL GÜRÜZ’ÜN EVİNDE DE ARAMA VAR

  Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz’ün evinde de arama yapıldığı belirtildi.


  SİVAS’TA 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  "Ergenekon soruşturması" kapsamında Sivas’ta 9 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Soruşturması kapsamında Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan operasyonda 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
  Bu kişilerle birlikte 2 adet el bombası, 1 adet "kalem silah", çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, kesici aletler, 36 adet mermi ve bol miktarda dijital materyal ele geçirildiği belirtildi. Soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.  (Radikal)

 2. #2
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ankara'da gözaltına alınan 6 kişi İstanbul'da

  Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara'da gözaltına alınanlardan 6'sı İstanbul'a getirildi.


  Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, emekli Tümgeneral Erdal şenel, eski Özel harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin, araştırmacı yazar Prof. Dr. Yalçın Küçük ve Erdal Şahin akşam saatlerinde uçakla İstanbul'a getirildi.

  Gözaltındaki isimler uçakta yolculuk boyunca ekonomi sınıfının ön bölümünde oturdu. Çok sayıda sivil polis de bu kişilerin çevresinde güvenlik kordonu oluşturdu.

  Polisler uçak içinde çekim yapılmasını engellemeye çalıştı.

  Uçak indikten sonra gözaltındaki isimler polis gözetiminde terminale yöneldi. Ancak uyarı üzerine geri döndü ve uçak ile terminal bağlantısını sağlayan köprüdeki kapıdan aprona inerek burada bekleyen minibüslere bindi.

  6 isim önce Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından sorgularının yapılması için vatan caddesi'ndeki istanbul emniyet müdürlüğü'ne götürüldü.

  18 kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sürüyor

  Soruşturma kapsamında Ankara, İzmir ve İstanbul'da gözaltına alınanlardan 18 kişinin emniyetteki işlemleri de sürüyor.

  İstanbul'da gözaltına alınan emekli Orgeneral Kemal Yavuz, emekli Kurmay Albay İlyas Çınar, Ataman Yıldırım, İlhami Ümit Handan, Mehmet Koral, Özkan Bektaş, Coşkun Umur, emekli Albay Hüseyin Vural ve Barış Dalan, İzmir'den getirilen Emniyet Amiri E.E ve Binbaşı E.Ç ile Ankara'dan getirilen 6 kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin devam ettiği, sorgularına bu gece başlanmayacağı öğrenildi.

  Bu arada, emniyete gelen Avukat Murat Ekici, işadamı Hüdayi Ünlüer'in de soruşturma kapsamında gözaltına alındığını belirterek, Ünlüer'in Kartal'daki iş yeri ve Maltepe'deki evinde yapılan aramalarda bilgisayarlarına el konulduğunu bildirdi.

  Eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel'in avukatı Abdullah Kaya da emniyet çıkışında gazetecilerin soruları üzerine, müvekkiliyle görüştüğünü ifade ederek, "Müvekkilim nezarethanede tutuluyor. Nezarethanenin kaloriferleri çalışmıyor ve içerisi çok soğuk" dedi.

  Öte yandan, Barış Dalan ve İlhami Ümit Handan'ın avukatı Handan Bakbak da emniyet çıkışında yaptığı açıklamada, müvekkilleriyle görüştüğünü dile getirerek, "İçerisi çok soğuk. Müvekkillerime birer çift çorap ve kazak getirdim. İçeridekilerin can güvenliğine aykırılık, yasalara aykırılık söz konusu. Ancak çok ciddi şekilde kurallar uygulandığı için kazak ve çorapları kabul etmediler. Bir çift çorabı bile götürmeme izin vermediler" şeklinde konuştu.

  (cnnturk)

 3. #3
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı '28 Şubat'ın kritik isimleri gözaltında...

  Ergenekon soruşturmasında son dalgada 40 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, eski Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Tuncer Kılınç, eski Genelkurumay Başkanlığı Hukuk Müşaviri Erdal Şenel ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz de var. Bu isimlerin ortak noktaları ise, 28 Şubat süreci...

  Eski MGK Sekreteri Tuncer Kılınç:
  Eski MGK Sekreteri Tuncer Kılınç 28 Şubat sürecinin kritik isimlerinden...

  Kılınç, Milli Güvenlik Kurulu'nun 28 Şubat 1997'deki tarihi toplantısında alınan "Kıyafet Kanunu'na aykırı uygulamalara kesinlikle mani olunmalı" tavsiye kararının en sıkı takipçisi oldu.

  Kılınç ayrıca, irtica ve türban ile ilgili açıklamalarıyla hep tartışma yarattı. Tuncer Kılınç'ın adı en son Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasına karşı çıkarak gündeme gelmişti.

  Eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri Erdal Şenel:
  Ergenekon soruşturmasındaki son dalgada gözaltına alınan isimlerden biri de eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri, emekli Tümgeneral Erdal Şenel...

  Şenel, 28 Şubat sürecinde irtica ile mücadele yasaları konusunda, Genelkurmay Başkanlığı'nın hazırlıklarını yapan isimdi.

  Şenel'in adının daha önce yine Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan Askeri Yargıtay Üyesi Tanju Güvendiren'in ifadelerinde geçtiği iddia edilmiş, aynı zamanda Ergenekon tutuklusu Ergun Poyraz'ın hem Erdal Şenel hem de Tuncer Kılınç ile görüştüğü söylenmişti.

  Emekli Orgeneral Kemal Yavuz:
  Eski 2. Ordu Komutanı ve eski Harp Akademileri Komutanı olan Kemal Yavuz, Genelkurmay karargahında irtica brifingleri veren isimdi. Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın emriyle kurulan ve 28 Şubat'ın çekirdek kadrosunu oluşturan Batı çalışma grubunda yer aldı.

  Ergenekon soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan Tuncay Özkan ile birlikte Kanal Türk'te "Gerçekler" programını sunuyordu.

  Eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin:
  Gözaltına alınanlar arasında eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin de var... Türkiye bu ismi ilk olarak Susurluk davası ile duydu. Şahin, çete kurmak ve yönetmekten hapis cezası almıştı. Şahin'in Ömer Lütfü Topal cinayetine karışan özel harekatçıları yönlendirdiği de iddia edilmişti.

  Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz:
  Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, 28 Şubat sürecinde üniversitelerin başındaki isimdi. 1997 yılındaki kritik Milli Güvenlik Kurulu toplantısından çıkan başörtüsü kararını üniversitelerde uyguladı. Başörtülü öğrencilerin üniversitelere sokulmaması konusunda tüm rektörleri uyardı. Hatta sınavlara giriş başvurularında "başörtüsüz fotoğraf" zorunluluğunu getirdi.

  Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu:
  Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu gözaltına alınmadı, ancak Ergenekon soruşturması kapsamında evi arandı.

  Kanadoğlu, Fazilet Partisi'ne kapatma davası açan isimdi. Ama türkiye onu 367 tartışmasıyla tanıdı. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ortaya attığı 367 formülü ile Türk siyasetinin seyri değişti. Cumhurbaşkanlığı seçimleri iptal edildi, erken seçime gidildi.

  (cnnturk)

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Ergenekon'da yeni dalga!
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-30-2011, 11:56
 2. Ergenekon'da yeni dalga
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-18-2010, 20:49
 3. Ergenekon'da yeni dalga!
  By HaYaLGöZlÜm in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2009, 10:59
 4. Ergenekon'da 12'nci dalga
  By HaYaLGöZlÜm in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2009, 09:34
 5. Ergenekon'da 11. dalga başladı
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 01-26-2009, 22:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375