Ergenekon operasyonunda halen görevde bulunan subayların da gözaltına alınması üzerine kuvvet komutanları dün Genelkurmay'da toplandı. Toplantının ardından bir açıklama yapılmadı.

Operasyon Genelkurmay karargahında da çok yakından takip edildi. Gözaltına alınan isimler arasında halen görevde olan subayların da olması Genelkurmay'ı harekete geçirdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ başkanlığında kuvvet komutanları ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık Genelkurmay karargahında dün saat 17.30'da bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Star televizyonunun haberine göre Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kuvvet komutanlarını toplayarak Ergenekon soruşturmasını değerlendirdi.

Toplantıya yurtdışında bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç dışındaki bütün komutanlar katıldı.

Toplantıya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Basını bilgilendirme toplantısı iptal

Bu arada Genelkurmay Başkanlığı, yarın yapılacak haftalık brifingi iptal etti. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgi notunda, "Genelkurmay Başkanlığı'nca her hafta düzenlenmekte olan Basını Bilgilendirme Toplantısı, 9 Ocak 2009 tarihinde yapılmayacaktır" denildi.

Orgeneral Işık'ın gezisi de iptal

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık'ın bugün Trabzon ve Giresun'a yapacağı inceleme gezisi de iptal edildi.

Trabzon Valiliği, Ankara'dan bu sabah Trabzon'a gelerek Vali Nuri Okutan'ı makamında ziyaret edeceği açıklanan Orgeneral Atila Işık'ın gezisinin iptal edildiğini açıkladı.

Işık, Trabzon'un ardından Giresun'a da giderek kendisine bağlı birliklerde denetlemelerde bulunacaktı. Işık'ın gezisinin son gelişmeler kapsamında iptal edildiği vurgulandı.


(cnnturk)