Türk-İş, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğunu göstermek ve Gazze halkına destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattı.

Genel Başkan Mustafa Kumlu ve Genel Mali Sekreter Ergün Atalay imzasıyla konfederasyona bağlı sendikaların genel merkezlerine gönderilen yazıda, İsrail'in son birkaç gündür devam eden ve kadın, çocuk demeden tüm sivil halkı hedef alan saldırılarının insanlığa karşı işlenmiş ağır bir suç olduğu vurgulandı.

Yazıda, bu saldırıların Ortadoğu'da ve tüm dünyada tesis edilmek istenen barış girişimlerine büyük bir darbe vurduğu belirtildi.

Saldırılar sürerken, başta Türkiye olmak üzere, diğer ülkelerin ve insani yardım kuruluşlarının bölge halkına yönelik yardım girişimlerinin de engellemelerle karşılaştığı ifade edilen yazıda, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu saldırıların durdurulması için her türlü girişimi yaparken, yönetim kurulumuz da dost ve kardeş Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu göstermek ve Gazze halkına destek olmak amacıyla bir yardım kampanyası başlatma kararı almıştır" denildi.

Yazıda, sendikalardan, konfederasyonun Vakıfbank Türk-İş Şubesi'nde bulunan 'Dayanışma Hesabına' gereken katkıyı yapmaları istendi.

(cnnturk)