Balıkesir'in Manyas Belediye Meclisi, bir süre önce oybirliğiyle aldığı kararla Turhan Cömez'in adını verdiği caddenin adını, aldığı yeni bir kararla kaldırdı.

Ergenekon davası kapsamında aranan ve yurtdışında lisan kursuna gittiği belirtilen eski AKP milletvekili Turhan Çömez'in adı Manyas Belediye Meclisi'nde AKP'li 5, Anavatan Partili 3 ve CHP'li 1 olmak üzere 9 üyenin oybirilği ile TOKİ kontularının bulunduğu yerdeki bir caddeye verilmişti.

Manyas Belediye Başkanı Anavatanlı Necmi Çetin bu karar üzerine yaptığı açıklamada, "Ben ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız, hizmet yapan kişileri unutmayız. Toplam 518 konuttan oluşan TOKİ evlerinin yapılmasında eski milletvekilimiz Turhan Çömez'in büyük yardımı ve katkısı oldu. Hizmete sokulan çim sahada yine o vardı. Bizim kendisini unutmamız olmaz" demişti.

Turhan Çömez'in adının Manyas'ta caddeye verilmesi başta AKP'liler olmak üzere bazı çevrelerin tepkisini çekti.

Belediye Meclisi'nde AKP'le ve Anavatanlı 2 üye, Turhan Çömez caddesinin adının değiştirilmesi için önerge verdi. Caddenin adı 4 AKP'li, 3 Anavatanlı üyenin oyu ile 'Kızık Caddesi' olarak değiştirildi.

Manyas Belediye Başkanı Necmi Çetin, caddeye Turhan Çömez adını vermelerinden sonra başta Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu olmak üzere çeşitli yerlerden tepki gördüklerini, bu nedenle isim değişikliğine gittiklerini söylemekle yetindi.

(cnnturk)