Tümgeneral Bülent Dağsalı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile görüştü. Görüşmenin Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olduğu akıllara gelirken, Cerrah görüşmenin bir seminerle ilgili olduğunu açıkladı. Ergencekon soruşturması kapsamında tutuklu sanık Ergün Poyraz'ın avukatının evinde de arama yapılıyor.

Ergenekon soruşturması kapsamında dün gözaltına alınan Kılınç'ın avukatına neden gözaltına alındığına ilişkin bir açıklama yapılmadığı da gelen bilgiler arasında. Eski MGK Sekreteri Tuncer Kılınç'ın avukatı da İstanbul Emniyeti'ne geldiğinde gözaltına alındı.
Ergenekon davası kapsamında tutuklu sanıklardan Ergun Poyraz'ın avukatı Hüseyin Buzoğlu'nun Çankaya'daki evinde polis tarafından arama yapılıyor.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "yakalama, arama ve inceleme" kararı uyarınca öğle saatlerinde avukat Hüseyin Buzoğlu'nun Cinnah caddesindeki evine geldi.
23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Bülent Dağsalı, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı ziyaret etti. Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Tümgeneral Bülent Dağsalı, Emniyet Müdürü Cerrah ile bir süre görüştükten sonra ayrıldı.
Dağsalı, basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı. Celalettin Cerrah ise yaptığı açıklamada, Tümgeneral Dağsalı'nın bir seminer dolayısıyla Emniyet'e geldiğini belirterek, "20 Ocak'ta Mekanize Tugayı'nda doğal afetlerle ilgili bir seminer var. O seminere davet etmek için geldiler" dedi.
Görüşmede, doğal afet olduğu takdirde İstanbul'da, Emniyet Müdürlüğü'nün trafik ve asayiş konusunda nasıl tedbirler alacağının ele alındığını belirten Cerrah, "Seminerde biz de bir sunum yapacağız. Bununla ilgili nasıl bir birlikteliğimiz olacak, kimi görevlendireceğiz... Sayın Valimiz de katılacak o sunuma. Yalnızca seminere davet etmek için ve seminerde emniyetin alacağı tedbirlerle ilgili geldi. Konuşmamız bu" demekle yetindi.
Bakan Gönül: "Bizden onay alınmıyor"
Bu arada, Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ergenekon soruşturmasıyla iligili olarak "Bakanlığımın sorumluluğunda, ancak gözaltılar için bizden onay alınmıyor" dedi.

(cnnturk)