Bağcılar'da baba ile 2 kızı, evlerinde pompalı tüfekle öldürüldü. Olayda, ailenin 2 çocuğu ile sokaktaki bir kişi de yaralandı.

Güneşli Evren Mahallesi İstiklal Caddesi 7. Sokak'taki apartmanın bodrum katında yaşayan Çelik ailesi, evlerinde silahlı bir kişinin saldırısına uğradı.

Saldırıda baba Ahmet Çelik (45) ile kızları Berivan Çelik (16) ve Fatma Çelik (11), saldırganın pompalı tüfekle açtığı ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Saldırgan, Çelik ailesinin diğer çocukları Fulya Çelik (18) ve Süleyman Çelik (11) ile evden çıktıktan sonra sokakta karşılaştığı Aslan Yıldız'ı (37) da pompalı tüfekle yaraladı.

Yaralı iki kardeş ve Aslan Yıldız, Bağcılar Devlet Hastanesi ile Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Olayı duyarak eve gelen Çelik ailesinin bazı yakınları sinir krizi geçirdi. Saldırının ardından bir minibüse binerek olay yerinden kaçtığı iddia edilen Ahmet Çelik'in bacanağı M.Ş.B'nin arandığı öğrenildi.

M.Ş.B'nin, karısından ayrılmasından Ahmet Çelik ve eşini sorumlu tuttuğu ve saldırıyı bu nedenle gerçekleştirdiği öne sürüldü.

(cnnturk)