CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, seçilmesi halinde, öğrencilerin, "tam biletin yüzde 50'sini ödeyerek belediye otobüslerinden ve metrodan yararlanacağını" bildirdi.

Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu yıllarda, metro ve otobüslerde öğrenci biletlerinin fiyatının tam biletin yüzde 50'si civarında olduğunu, sonraki dönemde bu oranın yaklaşık yüzde 80'e çıktığını ifade etti.

Ankara'daki öğrenci nüfusunun yoğunluğuna dikkati çeken Karayalçın, "Ekonomik olarak ailelerine bağımlı olan öğrencilere neredeyse tam bilet oranında bir bedelle öğrenci bileti satmak kabul edilemez" dedi.

"Bize düşen, öğrencilerimize yardım etmek, onların yaşamlarını kolaylaştırmaktır" diyen Karayalçın, "Bunun için öğrencilerin daha ucuza ulaşım olanaklarından yararlanacakları bir uygulamayı yaşama geçireceğiz. Göreve geldikten sonra, öğrencilerimiz artık tam biletin yüzde 50'si oranında bir bedel ödeyerek belediye otobüslerinden ve metrodan yararlanacaktır" ifadesini kullandı.

cnnturk