Türkiye Bugün Bunları OKUYOR

Gazeteler bugün manşetlerine neyi taşıdı? Hangi gazete gündeme nasıl bakıyor? İşte Türk basınında bugünki manşetler...

İşte Türk basınında bugünki manşetler - Tarih: 14.01.2009


Gazeteler alfabetik sıralamaya göre hazırlanmıştır...ÖFKE OKULDA
15 milyon öğrenci, 10 Kasım dışında ilk kez Gazze için saygı duruşu yaptı. Bakanlık genelgesi ile gerçekleşen uygulama eğitim camiasında tartışma yarattı...


ÖCALAN'A HABER VERDİM
Ergenekon tutuklusu Küçük ifadesinde, Apo'ya suikastı haber verdiğini doğruladı. "Bazı devlet görevlileri istedi. Ben de yerine getirdim" dedi.


'3 GÜNDE NE OLDU'
Baykal, son gelişmelerle Ergenekon'un inandırıcılığını yitirdiğini söyledi.BANKACILAR CESARETLENDİ
İki ay öncesine kadar kredi vermekten çekinen bankacılara cesaret geldi. TBB Başkanı Ersin Özince, bankacıların iki yıllık perakende kredilere daha sıcak olduğunu açıkladı.


FENER ANTALYA'DA DİEGO'NUN PEŞİNDE
Fener'den Bremen'e: "Futbolcunuz Diego'nun transferiyle ilgili olarak sizinle görüşmek istiyoruz." Bremen'den Fener'e: "Yarın saat 11.00'de otelimize gelirseniz, sizinle bu konuyu görüşebiliriz."


İLK TERCİHİM FENERBAHÇE
Aziz Yıldırım'ın transferdeki son gözdesi Diego, Fotomaç'a konuştu: Real Madrid ile Juventus da benimle ilgileniyor. Ama Aragones ve Roberto Carlos faktörleri nedeniyle F.Bahçe'ye daha sıcak bakıyorum.


ERGENEKON KAPIŞMASI
Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal arasındaki Ergenekon restleşmesi son operasyonla zirveye çıktı.


SOSYAL İLİŞKİ İLE BİLDİRMİŞ
MİT'ten İbrahim Şahinin "Aktütün saldırısını 20-25 gün önce MİT'teki tanıdığıma bildirdim" sözlerine muğlak açıklama: "Onu değil, sosyal bir ilişki üzerinden Güneydoğu'yu bildirdi.


İŞTE AF YOLUNU AÇAN KURUL!
Şahin'i Susurluk davasında aldığı 6 yıl hapis cezasından kurtaran 'sağlık sorunu sürekli' raporunu oybirliğiyle veren dönemin Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu'nun sabıkası kabarık.


'3 GÜNDE NE DEĞİŞTİ?'
CHP lideri Baykal, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli generallerin savcılıkta serbest bırakılmasını şöyle değerlendirdi: "Generaller gözaltına alındı, Genelkurmay Başkanı ziyaretlere başladı. Generaller 3 gün sonra serbest bırakıldı. Ne değişti o 3 günde ? Görülüyor ki Ergenekon ciddi bir frenle durduruldu.


GENELKURMAY'A SORULAR
Ergenekon'un TSK'yla bağlantısı denilen 'Karargahevleri'ni MİT 2005'te keşfetti. Teğmenler, yarbaylar, albaylar tutuklandı. Genelkurmay, 'Bir soruşturma var' dedi, ama arkası gelmedi.


DERİN FİŞLEME
Ergenekon'dan tutuklu emekli albay Göktaş'ın bürosundan kritik isimlerle ilgili özel bilgiler ve görüntüler çıktı.


SÖZLERİM BOMBADAN AĞIR DEĞİL
Başbakan Erdoğan, Gazze'deki katliama tepkisini 'sert' bulanlara "Tepkim fosfor bombalarından daha sert değil" dedi.


SOSYAL MÜSTEŞAR!
1- Eski özel harekatçı Şahin, 'Terörle mücadele müsteşarlığı teklifi aldım" dedi. Önce Genelkurmay, ardından MİT, Şahin'in ifadelerini yalanladı.
2- MiT, "Resmi değil, sosyal ilişkimiz vardı" dedi. Ancak Şahin'in evinde müsteşar olduktan sonra yapacağı konuşmanın metni ele geçirildi.


O KORGENERALİ SAVCI DA İSTEDİ
İbrahim Şahinin "Bana sahip çıkın" mesajı verir gibi ifadesinde adını andıklarından biri Ergenekon Savcısı Öz'ün listesinde de var: 0, Korgeneral Bekir Kalyoncu.


ELİNİ VE DİLİNİ YARGIDAN ÇEK
Erdoğan: Deniz Baykal, Ergenekon'da devam eden hukuk sürecine, her fırsatta müdahale etmek istiyor...


UTANMALARI DA YOK
Ergenekon soruşturması kapsamında ele geçirilen 103 el bombası, 25 bine yakın mermi ve yüzlerce silaha rağmen başta CHP ve YARSAV olmak üzere bazı kesimlerin çete avukatlığını sürdürmesi, "Hâlâ utanmıyorlar" dedirtti.


'BUNLAR DAHA İŞİN BAŞI'
Erdoğan, çukurlardan çıkan silahlar için "Harbe mi gidiyoruz ya, nedir bu? Bu ülkede neler olmuş, neler oluyor kim bilir? Bunlar daha için başı... Daha neler gelecek " dedi.


ERGENEKON'LA MÜCADELE MİLLİ GÖREV
Demokrasinin üzerindeki Ergenekon gölgesinin kaldırılmasını isteyen Bahçeli, çetelerle mücadelenin 'milli görev' olduğunu söyledi. MHP lideri, sandık dışından iktidar arayanları uyardı.
aktifhaber