+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Araplar osmanlı'yı arkadan vurmadı!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Araplar osmanlı'yı arkadan vurmadı! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  ! Araplar osmanlı'yı arkadan vurmadı!

  ARAPLAR OSMANLI'YI ARKADAN VURMADI!


  13 Ocak 2009 21:18
  'Araplar da Türkleri arkadan vurmuştu, o zaman bize ne Gazze'den' diyenler...Bu yazı sizlere
  Hüsnü Mahalli / Akşam
  Emine Erdoğan'ın daveti üzerine cumartesi günü Suriye, Ürdün, Katar, Lübnan, Pakistan liderlerinin eşleri ile Kaddafi'nin kızı ve Azerbaycan Parlamentosu Başkan Yardımcısı İstanbul'a gelmişti.
  Amaç, Gazze halkına yönelik İsrail saldırganlığına 'dur' demek ve Filistin halkı ile dayanışmayı dile getirmekti. Çağırılmış olmalarına rağmen bu toplantıya gelmeyen başta Fransa ve İspanya olmak üzere tüm lider eşleri umarım kendilerinden utanıyorlardır.
  'Gazze'de bütün bir insanlığın vicdanı ve merhameti öldü. Burada ölenler Filistinli Müslüman diyerek katliama kayıtsız kalanlar, kendilerini ve vicdanlarını bir kez daha sorgulasınlar' diyen Bayan Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamadı. Ağlamaklı bir sesle konuşmasını zor tamamlayan Bayan Erdoğan 'Ben burada her şeyden önce bir anne olarak konuşuyorum, acımı dile getiriyorum' dedi. Bayan Erdoğan daha önce Irak'taki katliamlar sırasında da ağlamış ve insani duygularını en doğal hali ile dışa vurmaktan çekinmemişti.
  Bir insan için de bundan daha da doğal bir şey olamaz.
  Çünkü o bir annedir ve Bayan Livni gibi katil değil ve asla olamaz.
  Başbakan Erdoğan'ı İsrail karşıtı sert söylemlerinden dolayı eleştirenler utanmazsa Emine Erdoğan'a da 'neden ağlıyorsun' diye saldırabilir ya da 'rol yapıyor' diyebilecek kadar vicdansızlaşabilir. Çünkü onlar ne baba ne de anne olarak hiçbir duyguyu bilmez ya da kalmışsa da birazcık duyguları onu da satışa çıkarmışlar.
  Çünkü bunca katliam, vahşet ve barbarlığa rağmen bu kişiler İsrail'in yaptıkları karşısında duygulanmıyor ve daha da önemlisi İsrail' i haklı göstermeye kalkışıyor.
  Bu kişileri tanımlamak için kelime bulmak bile zor.
  Onlara göre Başbakan Erdoğan İsrail'e karşı çok sert ifadeler kullanıyormuş. Yani Türk halkının ve dünya kamuoyunun tepki ve nefretine neden olan bunca katliam ve vahşete Erdoğan sesini çıkarmamalı ya da suya-sabuna dokunmayan ifadelerle yetinmeli. Çünkü onlara göre İsrail ve ABD'deki Yahudi lobiler Türkiye'ye çok kızıyormuş...
  Türk halkının İsrail karşıtı duygularından endişe duyan ve İsrail ile Yahudi lobileri adına korkmaya başlayan aynı kişilere göre 'Arap liderlerin birçoğu tepki göstermezken, Erdoğan'ın İsrail'i kızdırmasının bir anlamı yok.'
  Duygu ve vicdanını kaybetmiş bu kişilerin anlaşılan onur ve saygınlık da umrunda değil. Çünkü onlara göre Erdoğan, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün gibi bazı Arap ülkelerinin ihanet içindeki liderleri gibi olmalı, İsrail ve ABD ile işbirliği yaparak Gazze'de ve genel olarak Filistin halkına karşı 41 yıldır işlenen cinayetlere sessiz kalmalıydı.
  Aynı kişiler 'Filistinliler kendi aralarında anlaşamıyor ve çatışıyor' diyerek Erdoğan ve Türkiye'nin İsrail vahşeti karşısında Filistinlileri yalnız bırakmasını istiyor.
  Oysa Erdoğan ve tarihi bilen herkes, dünyanın tüm kurtuluş savaşlarında bu tür ayrılıkların ve çatışmaların yaşandığını bilir.
  Türk halkının Kurtuluş Savaşı'nda mandacılığı isteyenleri ne çabuk unuttuk? İstanbul hükümeti ile TBMM hükümeti arasındaki anlaşmazlık ve çatışmaları neden hatırlamıyoruz? Atatürk ve arkadaşlarına karşı olanların komplo ve suikast girişimlerini tarih kitapları yazar.
  Bir de şu 'Filistin Arapların meselesi' ve 'Araplar da Türkleri arkadan vurmuştu, o zaman bize ne Gazze'den' diyenler var.
  Her sıkıştıklarında böylesi aptalca söylemlere sığınan bu kişiler anlaşılan kendi tarihlerini de bilmiyor ya da biliyorlarsa da insanlara yalan söylemek onların karakterlerinin bir parçası olmuş.
  Tıpkı tüm konularda olduğu gibi...
  Arapların Osmanlı'yı arkadan vurmadığını, tersine yüz binlerce Arap insanın Sarıkamış'ta, Çanakkale'de ve Balkan savaşlarında Türk kardeşleri ile yan yana savaştıklarını kitaplar yazar. Aynı kitaplar ne olduğu herkesçe bilinen İttihat ve Terakki'nin Osmanlı Devleti'ni nasıl, hangi yöntemlerle ve niçin parçaladığını yazar. Önemli olan bu kitapları İsrail, ABD ve yandaşlarının gözü ile okumamaktır.
  Pazar günü Zaman gazetesinde yayınlanan Mustafa Armağan'ın köşesini okuyanlar ne demek istediğimi anlar.
  Armağan dostumuz, Gazze'nin ve dolayısı ile Filistin ve Arap coğrafyasının nasıl kaybedildiğini çok özet tespitlerle anlatıyor.
  Sayın Armağan'a teşekkür ederken izin verirse makalesine katkı olsun diye bir bilgiyi aktarmak istiyorum.
  Kasım 1917'de Gazze ve Filistin'de Osmanlı'ya saldıran ve Kudüs'ü işgal eden İngiliz ordusunda Çanakkale'de olduğu gibi 7 bin Siyonist Yahudi gönüllü vardı.
  Son olarak da 'İsrail'e karşı yükselen dalga Yahudi düşmanlığına dönüşebilir' diyerek susmamızı isteyenlere bakalım.
  Sanki bizim başka bir işimiz yokmuş gibi İsrail'e gidip 'Filistinlileri öldür, biz de Yahudi düşmanı olalım' diyoruz.
  Beyler İsrail 'Ben bir Yahudi devletiyim' diyor.
  ABD ise 'Siyonistlere saldıranlar İsrail'e, İsrail'e saldıranlar da Yahudilere saldırmış olur' biçiminde yasalar çıkarıyor.
  Neyse ki; ABD yasaları Türkiye ve dünyada işlemiyor.
  ABD ve yandaşlarına düşen görev; bizi bu yasalarla korkutup sindirerek susturmak değil, İsraillilerin cinayetine, vahşetine, terörüne ve akıldışı ideoloji ve saplantılarına dur demektir.
  Yalnız o zaman dünyadaki 12 milyon Yahudi, 4 milyar Hıristiyan ve Müslüman'dan nefret etmeyecek ve Müslüman ile Hıristiyanlar da kendi aralarında yaşayan Yahudilerle barış içinde olacaklar.
  Ve işte o zaman da Filistin kurtulur ve dünyada hiçbir problem kalmaz...

 2. #2
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  Tanımlı Ce: Araplar osmanlı'yı arkadan vurmadı!

  'Araplar da Türkleri arkadan vurmuştu, o zaman bize ne Gazze'den' diyenler...


  Biz, bize ne diyenlerden değiliz...Tarih tekerrürden ibaret diyenlerdeniz...Gaza'dan bize ne diyenler sizin nesliniz...Bi avuç vahabi dediğiniz suudi arabistanda sefa içinde yüzenlerde sizlersiniz...arabistan kralına hain damgası vurmuşsunuz...sizin mantığınızla, ona devlet nişanını layık görenlerede hain damgası vurmanız gerekmektedir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

  Birilerinin anne olduğunu hatırlamaları için bu vahşeti beklemeleri gerekmiyordu...Madem ağlayacaklardı... pkknın katlettiği Türk,Kürt vatandaşların için ağla şehitlerin için ...geride kalan aileleri için ağla...Kerkük'te ,Telefar'de katledilen Türk vatandaşların için ağla...Elbette Gaza'da yaşananlara sadece anneler değil...kadını erkeği çoluğu çocuğu tüm insanlar ağlıyor...Ama kardeşleri öldürülen araplar seyirci olaylara...Ben bunu hazmedemiyorum tamam kalleş bir milletsin tarihinde var ama kardeşin ya aynı soydansın nasıl bir bakış açısı ...Türklerden daha önce ve daha çok sahip çıkması gerekenler seyirci kalıyor...Ben ülkemle gurur duyuyorum...çoğu eylemede katıldım...TKP den tutta Saadet Partilisi,ÖDP lisi hatta innaçsızıda lanet okuyor siyonist amerika ve israile...Ama arap larda yok bir ses...Çıkmış kadınları ağlıyormuş anneymiş...Yaptıkları tabiri yerindeyse göz boyama ve acıtasyon...Tiyatral bir gösteri...

  Lüks evlerde oturup çoğu yahudi marka giysiler giyip...İsrailin silah ve cephanesini finanse edenlerin kalkıp israile karşı saf tutmasını beklemiyorum...Evet israili kınıyorum vahşetini kınıyorum...Ölen çocuklar için masumlar için gözyaşı döküyorum anne olmamama rağmen!!!!!!!!!!!!!!! Yaradanın lanetini üzerlerine diliyorum tüm yahudi miletinin...öyle ayrım mayrım yapmadan doğmuş yada doğacak tüm soyuna...Ama bunları yapıyorum diye kimse benden arap yandaşlığı beklemesin...Tarihini geçmişini unutan bireyler gelecekleri için doğru kararlar veremez...Ve şuan ki miletler gibi ezilmeye tarih sayfalarındaki gri lekeler gibi silikleşmeye başlarlar...

  2 kere ingilize boyun eğdirten Osmanlı 3.savaşta arap kalleşliğine yenik düşmüştür...Rivayete görede o zamanlar her yıl Kudusun Türklerden Kuruluş Günü kutlanırmış ki Osmanlının vazifesi kutsal toprakları korumak...Bunun doğruluğunada inanıyorum nerden derseniz...Osmanlının 400 yıllık egemenliğinde o topraklar üzerinde inşa etmiş olduğu hiç bir eser şuan yerinde değil...Osmanlı düşmanlığı Türk düşmanlığı halen mevcut...En acısıda yok edilen eserlerin yerine dikilen hilton otelleri gibi siyonizme yandaşlık yapanların kutsal topraklar üzerinde rant sağlıyor olması... hac görevini yerine getiren müslüman halkında o silahlarda emeği var bence...Zihniyet o zaten kardeşi kardeşe vurdurtmak...Dolaylı yahut doğrudan...Kutsal topraklarımızda şuan işgal altında kim ne dersin desin...

  Hüsnü Mahalli arap bir gazeteci...Elbette böyle düşünecek olmuşları olmamış gibi gösterecek....Ya içimizdekiler...araplaşmayı seçenler...sizler için üzülüyorum...uluslararası bir sahnede arap motifleriyle ve arap figürleriyle süslenmiş bir eserle Türkiyenin temsiline ses çıkarmayacakları gibi bu yazıyada ses çıkarmayacaklarını düşünüyorum...Ve Atam'a sonsuz saygılarımı sunuyorum...Kitabımı KuraniKerim'imi Türkçeleştirdiği için...

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Arkadan tanınmıyor...
  By MeLeK GiZeM in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-07-2009, 01:41
 2. Fiyatlar daha dibe vurmadı, cepte para bekliyoruz
  By şeker_sarı in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-27-2009, 15:33
 3. Kriz hamburgeri vurmadı
  By Lolan in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-10-2008, 11:50
 4. Araplar Osmanlı'ya ihanet etti mi?
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-15-2008, 04:25
 5. Yiğit Arkadan Vurmaz
  By zeynep in forum Hikayeler & Öyküler/Masallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-01-2008, 15:43

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375