Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bürokrat ve işçileri Kanal D ekibine saldırdı. Nedeni Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Burhan Yazar'ın evinin bulunduğu sokağın asfaltlanmasının görüntülenmeye çalışılması.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in sağ kolu Belediye Koordinatörü Burhan Yazar ve adamları. Asfalt çalışmasını görüntülemek isteyen Kanal D ekibine tekme ve yumruklarla saldırdı.

Aslında kameraman Durak Doğan ve Gamze Dondurmacı Belediye Koordinatörü Burhan Yazar'ın kendi evinin önünü asfaltlama çalışmalarını görüntülemek istedi.

Çünkü çevrede oturanlar gece yarılarına kadar süren çalışmalardan şikayetçi olmuştu.

Kanal D Muhabiri Gamze Dondurmacı, "Neymiş belediyeden biri oturuyormuş, gece yarılarına kadar sürüyor rahatsız olduk" dedi.

Kanal D ekibine önce Burhan Yazar'ın adamları müdahale etti.

Kanal D ekibi polis çağırdı. Yazar'ın koruması ve şoförü onları sokağın dışına çıkardı. Ama bu bile Melih Gökçek'in genel koordinatörünün öfkesinin geçmesine yetmedi. Evinin önündeki çalışmaları yerinde izleyen yazar ve adamları Kanal D ekibine tekme tokat saldırdı.

Olay yerine polis ekipleri geldi. Ama bu arada Kanal D ekibini tartaklayan Burhan Yazar ve adamları olay yerinden çoktan uzaklaşmıştı.

Kanal D muhabiri Gamze Dondurmacı'nın sağ kolunda zedelenme tepsit edildi. Durak Doğan ise göz ve kolundan yaralandı.

cnnturk