CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, "Geçmiş seçimleri bölüne bölüne kaybettik, bu seçimleri birleşe birleşe kazanacağız" dedi.

Karayalçın CHP Mamak İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen "Dostluk ve Dayanışma Kokteyli"nde yaptığı konuşmada, CHP ve SHP üyelerini bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Katılanlara CHP-SHP ayrımı yapmaksızın kendisini destekledikleri için teşekkür eden Karayalçın, "Hepimizin kuşkusuz iddiası var. İddia taşımadan siyasetçi olunmaz, ama alınmış bir karar var. Biz de bu karara destek olmalıyız. Bölünerek sonuca gidemeyiz. Sonuç elde etmemiz için geçmiş seçimlerden ders çıkarmak zorundayız. Birleşerek, bütünleşerek hareket etmeliyiz. Geçmiş seçimleri bölüne bölüne kaybettik, bu seçimleri birleşe birleşe kazanacağız." dedi.

Karayalçın, 22 Kasım seçimlerinden önce Cumhuriyet gazetesinde "Tehlike'nin Farkında mısınız?" şeklinde haber yapıldığını hatırlatarak, "Ozaman bazıları tehlikenin farkında değildi, bugün görüyorum ki Mamaklılar tehlikenin farkında. O nedenle birleşmişler" şeklinde konuştu.

cnnturk