TRT’ye, bu kez de sözde Ermeni soykırımı konusundaki bir program nedeniyle eleştiri geldi.rgenekon iddianamesine “firari şüpheli” olarak giren Tuncay Güney’i ekranına çıkararak eleştiri alan TRT’ye, bu kez de sözde Ermeni soykırımı konusundaki bir program nedeniyle eleştiri geldi.

MHP İzmir Milletvekili ve emekli Tümgeneral Erdal Sipahi, geçtiğimiz günlerde TRT-1’de yayınlanan “Politik Açılım” adlı programda, sözde Ermeni soykırımına ilişkin, bazı çevrelerin başlattığı “Özür’’ kampanyasının ele alındığını bildirdi. Sipahi, “Besleme sahte aydınlarca başlatılan ‘özür dileme’ olayı gündem konusuydu. Hangi amaçla TRT’ye program yaptırıldığını anlamadığım kişiler ‘özür’ yerine ‘üzgünüm’ ifadesi olsaydı bu menfur belgenin altına imza atacaklarını devlet televizyonundan ifade ettiler. Ardından da ‘Jenosit-Etnik temizlik’ tartışması başladı. TRT’yi mi yoksa Ermenistan TV’sini mi izliyorum. Ankara’dan mıyım, Erivan’dan mı ? Bu yayın Erivan’dan mı yapılıyor şüphesine düştüm” dedi.

NE İŞLEM YAPILACAK?

MHP’li Sipahi, Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın yanıtlaması istemiyle konuyu Meclis gündemine de taşıdı. Sipahi, “Böyle bir tartışma, başında Türk kelimesi bulunan devlet televizyonunda, hangi art niyetle hangi cüretle yer almıştır? Bu tip kişilerce devlet parasıyla böyle programlar yaptırılmaya devam edilecek midir? Bu program ve yapımcıları için ne gibi işlem yapacaksınız?” diye sordu.

Haber: Gazeteport