Adana'da, sokakta park halindeki bir otobüse patlayıcı madde atılması sonucu yangın çıktı.Adana'da dün akşam saatlerinde bir apartmanın otoparkındaki 5 araç, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kundaklandı.

Merkez Seyhan ilçesi 2000 Evler Mahallesi 76001 Sokak'taki Barış Apartmanı'nın otoparkına giren 3 kişi, yanıcı madde döktükten sonra araçları ateşe verdi. Otoparktaki yangını farkeden vatandaşlar, araçları yangın büyümeden söndürdü.

Yangında, 01 FZ 575, 01 LMT 266, 01 TM 101, 01 PY 493 ile 01 FK 868 plakalı otomobiller kısmen hasar gördü. Polis, kundaklama olayını gerçekleştirdiği ileri sürülen 3 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Araçları yakılan vatandaşlar, kundaklama olayını gerçekleştirenlere tepki gösterdi. Olaydan sonra bazı apartman sakinleri evlerinin balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

Barajyolu-Balcalı hattında şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 4 çocuk babası 37 yaşındaki Yusuf Kılıç'ın şoförlüğünü yaptığı 01 J 0412 plakalı otobüse, dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce el yapımı bomba atıldı. Otobüsün altına düşen el yapımı bomba, büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle park halindeki otobüsün yanındaki Yusuf Kılıç'ın evinin sokak tarafındaki iki penceresinin camları kırıldı. Telaşla dışarıya çıkan Kılıç ailesi ve mahalleli sakinleri, taşıma ve hortumlar yardımıyla otobüsteki yangını söndürdü.

Olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, yapılan ilk incelemede, patlamaya, pet şişenin içine asit ve alüminyum parçaları koyularak yapılan bombanın neden olduğu tespit edildi.

Otobüs şoförü Yusuf Kılıç, büyük bir gürültüyle uyandıklarını belirterek, "Aniden bir patlama oldu. Çocuklar ve biz çok korktuk. Dışarı çıktığımızda otobüs yanıyordu. Komşularımızla birlikte söndürdük" dedi.

Polis kaçan zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Haber: Hürriyet