+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Ergenekon'da 11. dalga başladı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Ergenekon'da 11. dalga başladı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ergenekon'da 11. dalga başladı

  "Ergenekon" soruşturması kapsamında polis bu sabah Avrasya TV ve Türk Metal Sendikası'nın Ankara'daki bürolarında arama yapmaya başladı. 13 ilde yürütülen operasyonlarda toplam 26 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Gözaltına alınanlar arasında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile araştırmacı Erhan Göksel de bulunuyor.

  Ankara'da gözaltına alınanlar arasında ayrıca, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Mecit Hazır ve Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Muharrem Aslıyüce ve Süleyman Erdinç de bulunuyor. İstanbul'da ise gazeteci Ünal İnanç gözaltında.

  Operasyonun başlangıcı

  Soruşturmayı yürüten savcıların istemi ve mahkemenin kararı doğrultusunda, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah saat 05.00 itibariyle operasyona başladı.

  20-30 kişilik gözaltı listesinin bulunduğu belirtilen operasyon, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, Isparta, Kahramanmaraş, Bursa, Tokat, Elazığ, Hakkari, Şırnak, Antalya, Iğdır, Sivas dahil 13 ilde gerçekleştiriliyor. Operasyonlarda yaklaşık 26 kişinin gözaltına alındığı ifade ediliyor.

  Operasyonun bu ayağında, "örgütün parasal kaynağı"nın arandığı; bu kaynağın başında da Türk Metal Sendikası olduğu ileri sürülüyor.

  Savcılıkça sürdürülen teknik takibin ardından bugün düğmeye basıldı. Sendikanın Söğütözü'nde bulunan genel merkezinde, sabah saat 07.20'de başlayan arama sürüyor.

  Diğer Ergenekon operasyonları arasında dikkati çeken bir detay, polisin çok geniş önlem almış olması. 100 kadar polis, Türk Metal Sendikası'nı kontrol altına aldı.

  ANKARA

  Soruşturması kapsamında Ankara'da 6 kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten savcıların istemi ve mahkeme kararı doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınanların Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve araştırmacı Erhan Göksel ile Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Mecit Hazır ve Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Muharrem Aslıyüce ve Süleyman Erdinç olduğu kaydedildi.

  Emniyet yetkilileri, gözaltılarla ilgili ev ve iş yeri aramalarının devam ettiğini belirterek, işlemlerin tamamlanmasının ardından gözaltına alınan 6 kişinin İstanbul'a gönderileceğini bildirdi.

  Türk Metal Sendikası:

  Türk Metal Sendikası'nın yanı sıra Sendika Başkanı Mustafa Özbek'in evi de aranıyor. Sendika Mali Sekreteri Mehmet Soyipek, Teşkilat Sekreteri İsmail Dursun ve Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Halime Aydın da arama çalışmalarına eşlik ediyor.

  Aramayı sürdüren polisin sendika yetkililerinden genel merkez binasının yapı planı istediği öğrenildi. Polis, sendika çalışanlarının içeri girmesine izin vermezken, bazı çalışanlardan kilitli kapıların anahtarlarını aldı.

  Türk Metal Sendikası Ankara Şube Başkanı Yavuz Gökçe, "Aramayı bekliyor muydunuz?" sorusunu, "Türkiye'de demokrasinin nereye götürülmek istendiğini herkes biliyor" diye yanıtladı. Gökçe, teşkilat, büro, muhasebe, basın ve sekreteryada 10 civarında bilgisayar bulunduğunu söyledi.

  CHP'liler Özbek'in yanında

  CHP'li Mustafa Özyürek, Türk Metal Sendikası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Medya ve sendikalar susturulmaya çalışılıyor. Türkiye giderek korku imparatorluğuna doğru gidiyor. Ulusalcı olan herkese baskı var. Dileğimiz hukukun işlemesi, insaların haklarının elinden alınmaması ve insanların özgürlüklerine kavuşmasıdır. Mustafa Özbek, benim ortaokuldan arkadaşımdır. Kendisi Atatürk ilkelerine bağlı sendikacı ve yayıncıdır. Kendisine reva görülen bu muameleyi kınıyorum" dedi.

  CHP'li Bayram Meral da, "Bu, sivil 12 Eylül türü bir baskı unsurudur. Tek bir televizyon kanalına uygulanması düşündürücüdür. Özbek'i susturmak ülkeye zarar verir. Medyayı baskı altına almakla özgürlükten bahsedilemez. Medya elbetteki gerçekleri yazacak. Ama bugün yapılanlara halkımız da bakın korna çalarak tepki vermektedir. Bu ortamı yaratanlar baskı kurmak istiyor. Bundan vazgeçsinler. Türk adaleti vardır" diye konuştu.

  CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, "Basının bunun bir basın özgürlüğü mücadelesi olduğunu bilmesi lazım. Yarın aynı şeyler sizin kurumlarınıza olduğu zaman bu kameralar da olmayacak" ifadesini kullandı.

  Avrasya televizyonu:

  Bir diğer arama noktası da Avrasya televizyonu (ART). Burada bazı gazetecilerin gözaltına alındığı ifade ediliyor.

  Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, aynı zamanda Avrasya televizyonunun onursal başkanı.

  Ergenekon soruşturması kapsamnda daha önce gözaltına alınan ve serbest bırakılan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay ile Emin Çölaşan, "muhalif kanal" ART'de program yapıyor.

  Televizyonun, yayınlarında "Ergenekon'un bir Türk destanı olduğu"ndan bahsedilirken, dava ile ilgili "malum dava" ifadesinin kullanıldığına dikkat çekiliyor.

  Emniyet güçleri içeri giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

  Mustafa Özbek'in evi

  Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in evinde arama yapılıyor. Özbek'in Beysukent'teki evine sabah saatlerinde gelen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri evde arama yapmaya başladı. Jandarma ekipleri de evin çevresinde güvenlik önlemi aldı.

  Mustafa Özbek'in oğlu Haydar Özbek, evin önüne çıkarak gazetecilere açıklamalarda bulundu. Olanların "ABD'nin direktifleri" sonucu gerçekleştiğini iddia eden Haydar Özbek, evdeki aramaya sabah saat 05.00'te başlandığını söyledi.

  Evde olan babasının yanında avukatlarının da bulunduğunu anlatan Haydar Özbek, evdeki her şeyin arandığını dile getirdi. Haydar Özbek, "Ergenekon savcısı zatın talimatıyla geldiler. Gözaltına alma talimatı da var. Türkiye'de Türk olmanın suç olduğu bir dönem yaşıyoruz. Yakında Nejat Uygur'u da tutuklarlarsa şaşırmayın" dedi.

  Haydar Özbek, babasının durumunun iyi olduğunu bildirdi.

  İSTANBUL

  Gazeteci Ünal İnanç da İstanbul'da gözaltına alındı.

  BURSA

  Bursa'da da Mustafa Özbek ile yakın ilişkisi bulunan bir kişinin evinde arama yapıldığı belirtiliyor.

  ANTALYA

  Antalya'dan bir emniyet amiri ile bir polis memuru da ifadesine başvurulmak üzere İstanbul'a getirildi. Operasyonda İbrahim Şahin'le irtibatlı suikast timi, 20 polis ve subayın da gözaltına alındığı ileri sürülüyor.

  Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı da gözaltına alınan bir başka isim.

  BURSA

  11'inci dalga operasyonda, Bursa'da da aramalar yapıldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile yakın ilişkisi olduğu belirtilen bir kişinin Bursa'daki evinde arama yaptı. Ergenekon örgütlenmesiyle ilgili bu evde belge ve malzeme aranırken, gözaltına alınan olup olmadığına ilişkin bilgi alınamadı.

  TOKAT

  Tokat'ta Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli bir polis memuru gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Tokat Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli polis memuru M.Ç'nin gözaltına alındığı bildirildi. M.Ç.'nin emniyetteki sorgusu sürüyor.

  ISPARTA

  Soruşturma kapsamında Isparta'da, bazı kişilerin adresine polis ekiplerinin gönderildiği, bu kişilerin ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınacakları belirtildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, operasyonların devam ettiğini, bu nedenle hiçbir açıklama yapılmayacağını bildirdi.

  KAHRAMANMARAŞ

  Kahramanmaraş'ta Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli üç polis memuru gözaltına alındı. Polis memurlarının emniyet müdürlüğündeki sorgulamaları devam ediyor.

  HATAY

  Hatay'da bir kamu görevlisi aranıyor.

  ŞIRNAK

  Şırnak'ta 4 subay gözaltına alındı. Gözaltındaki bir üsteğmenin İznik'teki evinde de arama yapılıyor.

  cnnturk

 2. #2
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  ! Ergenekon'da son dalgaya ne dediler?

  "Ergenekon" soruşturması kapsamında Avrasya TV ve Türk Metal Sendikası'nda başlayan operasyon, CHP'den ve sendikacılardan büyük tepki aldı.

  Gözaltına alınan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in evine gelen bazı isimler, tepkilerini şöyle dile getirdi:

  CHP Genel Saymanı ve parti sözcüsü Mustafa Özyürek, "Öyle anlaşılıyor ki toplumu yıldırma, korkutma anlayışı giderek yaygınlaşıyor. Medya ve sendikalar susturulmaya çalışılıyor. Türkiye giderek korku imparatorluğuna doğru gidiyor. Ulusalcı olan herkese baskı var. Dileğimiz hukukun işlemesi, insaların haklarının elinden alınmaması ve insanların özgürlüklerine kavuşmasıdır. Mustafa Özbek, benim ortaokuldan arkadaşımdır. Kendisi Atatürk ilkelerine bağlı sendikacı ve yayıncıdır. Kendisine reva görülen bu muameleyi kınıyorum" dedi.

  Eski sendikacı, CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral, "Biz ihtilalden yana olmayız. Biz 12 Eylül'e karşı mücadele verdik. Bugünkü yapılan hareket, bir sivil 12 Eylül türü baskı unsurudur. Bu hoş bir hareket değildir. Halkın, çalışanların sorunlarını dile getiren, ülkenin sıkıntılarını açık bir şekilde ortaya koyan ART kanalını baskı altına almaya ve susturmaya çalışmak, doğru bir hareket değildir. Tek bir televizyon kanalına uygulanması düşündürücüdür. Özbek'i susturmak ülkeye zarar verir. Medyayı baskı altına almakla özgürlükten bahsedilemez. Medya elbetteki gerçekleri yazacak. Ama bugün yapılanlara halkımız da bakın korna çalarak tepki vermektedir. Bu ortamı yaratanlar baskı kurmak istiyor. Bundan vazgeçsinler. Türk adaleti vardır. Türkiye polis devleti olmamalıdır" diye konuştu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, uzun süreden beri hukuk dışı, yasalara aykırı iktidar olmanın ve 6 yıldır örgütlenmenin sonucunda yaşanan bu olayların Türkiye'ye yakışmadığını, demokrasiden, özgürlüklerden, insan haklarından her gün bahsedildiği halde insanların baskı altına alınarak, arzu ettikleri yola zorla sevk etmeye çalıştıklarını öne sürdü.

  CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, "Ülkede ne kadar Kemalist, Atatürk devrimi ilkelerine bağlı, siyasal iktidara muhalefet eden insan varsa bu ister basın kuruluşu, ister sendika olsun, susturulmaya çalışılıyor. Bu olaylara sessiz kalarak, sadece haber olarak verirseniz, yarın sizlere de geldikleri zaman kameralarınızı da bulamayacaksınız. Artık basının bu işi bir basın özgürlüğü mücadelesi halinde olduğunu anlayıp, çok ciddi şekilde mücadele vermesi lazım" diye konuştu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, "İktidarın yanlışları karşısında sesli düşünen, düşüncelerini kamuoyuyla paylaşan ne kadar düşünür, gazeteci, bilim adamı var ise onlar gözaltına alınmaktadırlar" dedi. "Türkiye'de tam bir komedi yaşandığını" ifade eden Ateş, "Her sabah ayrı bir Türkiye'de uyanıyoruz. Uyandığımız Türkiye'de her geçen gün anti demokratik bir Türkiye olarak gözlerimizi açıyoruz" diye konuştu.

  Bu arada DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit ve milletvekili Hasan Erçelebi de sendika binası önüne gelerek, çalışanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, "İnanıyoruz ki hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargı neticeyi ortaya çıkaracaktır. Gerçek incelemelerden sonra ortaya çıkacaktır. Hepinizin izlediği gibi biz de takip ediyoruz. Şu anda avukatları ve yakınlarının dışında kimseyi içeriye almıyorlar. Gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz, sizlere bilgi vereceğiz. Özbek ile Görüştüm, burada. Ailesi, avukatları da aramaya nezaret ediyorlar" dedi.

  DSP Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, "Gerçekten ilgiyle izliyoruz. Biz bu Ergenekon denilen olayın artık dalgalarının bittiğini düşünüyorduk. Ama devam ediyor. Yine erken saatlerde insanlar alınıyor. İleride Türkiye'de, bu davranışlardan dolayı belki insan haklarının ihlali olduğu konusu da gündeme gelecek. Hukuk çerçevesinde her şeyin çözüleceğine inanıyoruz. Ama Türkiye'de bir korku dalgasının da yayılmakta olduğunu görüyoruz. Ergenekon dalgasından çok, bir korku dalgası haline geldi. Hepimiz sabırla ama uyanık olarak olayları izlemek zorundayız. Türkiye iyiye gitmiyor" dedi.

  DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, "Bu süreçte at izinin it izine karıştığını" öne sürerek, "Bu operasyonu yapanlar umarım haksız duruma düşmezler" dedi.

  Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, ise operasyonların yargı eliyle yürütülen çalışmalar olmaktan çıktığını, uygulamaların artık bir rejim sorunu haline geldiğini savundu.

  cnnturk

 3. #3
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı ART'deki arama sona erdi

  Ergenekon soruşturması kapsamında, AvrasyaTelevizyonu'nda (ART) dün sabah 07.30 sıralarında başlayan arama sona erdi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 18 saat süren çalışmaları sonunda binadan 10 koli ile ayrıldı.

  Televizyon binasında polislerin aramaları sürerken bazı vatandaşlar Türk bayraklarıyla bina önüne gelerek sloganlar attı ve protesto gösterilerinde bulundu.

  Öte yandan televizyonda arama yapıldığı için ART'nin 'Ana Haber' bülteni bina dışında gerçekleştirildi. Gazeteci Hulki Cevizoğlu ile Mustafa Balbay ve CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral ana habere konuk oldu.

  Türk Metal Sendikası üyesi bir grup 5 otobüsle televizyon binasının önüne gelerek aramalara tepki gösterdi.

  cnnturk

 4. #4
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Sivas'taki 9 gözaltıdan 5 'i serbest

  Ergenekon soruşturması kapsamında Sivas'ta gözaltına alınan 9 kişiden 5'i emniyetteki ifadelerini ardından serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında İstanbul ve Ankara'da gözaltına alınan 3 kişi de Sivas'a getirildi.

  Sivas Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonda gözaltına alınan Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görevli öğretim üyesi F.H, araştırma görevlisi O.D. ile M.B. ve H.İ'nin sorgusu sürüyor.

  Bu arada, soruşturma kapsamında F.A. ve A.T.T'nin İstanbul'da, R.E'nin Ankara'da gözaltına alınarak Sivas'a getirildiği bildirildi.

  11 kişi İstanbul'a getirildi

  Ergenekon soruşturması kapsamında dün Kahramanmaraş, Elazığ, Ankara ve Antalya'da gözaltına alınan 11 kişi de İstanbul'a getirildi. İstanbul'a getirilenler arasında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek de var.

  Soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan, aralarında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve araştırmacı Erhan Göksel'in de bulunduğu 5 kişi, Kahramanmaraş'tan 3 polis, Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek ve Antalya uçağından ise Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli Emniyet Amiri S.K. ve polis memuru F.S.'de polisler eşliğinde İstanbul'a getirildi.

  Özbek de İstanbul'da

  Ankara'da gözaltına alınan, aralarında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve araştırmacı Erhan Göksel'in de bulunduğu 5 kişi, İstanbul'a getirildi.

  Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'na getirilen 5 kişi, apronda körük altından polis aracına alındı. Gözaltına alınanlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

  Sağlık kontrolü tamamlanan 5 kişi daha sonra işlemlerinin yapılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Kahramanmaraş'tan 3 polis getirildi

  Soruşturma kapsamında Kahramanmaraş'ta gözaltına alınan 3 polis de İstanbul'a getirildi.

  Karayolu ile Kahramanmaraş'tan Gaziantep'e, buradan da uçakla İstanbul'a getirilen polisler, gözaltına alındıkları sırada ele geçirilen delillerle birlikte İstanbul polisine teslim edildi.

  Elazığ ve Antalya'dan 3 kişi getirildi

  Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek de, uçakla İstanbul'a getirildi.

  THY'nin tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'na getirilen Ayhan Atabek, iç hatlar geliş terminalinden polisler eşliğinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Atabek'le aynı dakikalarda inen THY'nin Antalya uçağından ise Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli Emniyet Amiri S.K. ve polis memuru F.S'de polisler eşliğinde iç hatlar geliş katına getirildi.

  Polisler burada yapılan işlemin ardından Havalimanı'ndan çıkarıldı. Bu arada getirilen polislerle birlikte bilgisayar kasaları ve bir adet kılıfının içinde tüfek bulunduğu görüldü.

  DHA

 5. #5
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Özel harekatçılar ve subaylar sorgulanıyor

  "Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan 10 özel harekatçı polis ve bazı subaylar adliyeye sevk edildi. Dün de 8 muvazzaf subaydan 3'ü tutuklanmıştı. Gözaltındaki bazı şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. Soruşturma çerçevesinde 44 tutuklu bulunuyor.

  Soruşturmayı yürüten savcıların talebi üzerine mahkeme kararıyla yakalanan ve aralarında askeri personelin de bulunduğu belirtilen bazı kişilerin gözaltındaki işlemleri tamamlandı.

  Bu kişiler, daha sonra İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ile sivil askerlerce ayrı ayrı gruplar halinde adliyeye gönderildi.

  Askeri personel olan şüpheliler Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine ulaştı. Bu kişiler, hakim ve savcıların kullandığı arka kapıdan adliyeye alındı.

  Bu arada, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan araştırmacı Erhan Göksel, sağlık kontrolünden geçirildi. Göksel, sağlık kontrolünün ardından tekrar emniyet götürüldü.

  Sendikacılardan emniyette protesto

  Gözaltına alınan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile sendika yöneticilerine destek olmak amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü önüne gelen yaklaşık 250 kişilik grup, gözaltıları protesto ediyor.

  İstanbul'un çeşitli bölgelerinden gelen gruplar, gözaltındaki Genel Başkan Mustafa Özbek, Genel Başkan Yardımcıları Mecit Hızır ve Ferruh Kavrak ile Sendika Genel Sekreteri Muharrem Aslıyücel lehine sloganlar atıyor.

  İstiklal Marşı okuyan grubun buradaki bekleyişi sürüyor.

  44 kişi tutuklu bulunuyor

  Soruşturma kapsamında, aralarında emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Kurmay Albay Cengiz Köylü, Kurmay Albay Mustafa Koç, Yarbay Mustafa Dönmez, Üsteğmen Taylan Özgür Kırmızı, Üsteğmen Muhammet Sarıkaya, emekli Albay Mustafa Levent Göktaş, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çapan, gazeteci Tuncay Özkan ile 3'ü dün tutuklanan 6 teğmenin de yer aldığı 44 kişi tutuklu bulunuyor.

  Olayla ilgili tutuklanan ve aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever ile Prof. Dr. Yalçın Küçük ve Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Engin Aydın'ın da bulunduğu bazı kişiler ise tahliye edilmişti.

  Gözaltına alınan Eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, emekli Kurmay Albay İlyas Çınar, Kurmay Albay Cihandar Hasanhanoğlu, Deniz Binbaşı Erbay Çolakoğlu, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz ve Emniyet Amiri Mehmet Engin Erkılınçoğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı kişiler ise savcılık ve mahkemece serbest bırakılmıştı.

  Soruşturmanın tamamlanan kısmına ilişkin, aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 41'i tutuklu 86 sanık hakkında açılan dava ise sürüyor.


  Dün tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne götürülen 3 teğmene yöneltilen suçlama, örgüt üyeliği.

  Tutuklanan teğmenlerden Emre Baltacı Şırnak'ta, Onur Özdemir ve Cihan Arık ise İstanbul Tuzla'da görevliydi.

  Operasyon kapsamındaki gözaltı sayısı 26'ya çıkmıştı. Bunlardan 11'i polis.

  Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, gazeteci Ünal İnanç ve araştırmacı Erhan Göksel de, halen İstanbul emniyet'nde.

  Mustafa Özbek'in, susma hakkını kullandığı öğrenildi.

  cnnturk

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Ergenekon'da yeni dalga!
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-30-2011, 11:56
 2. Ergenekon'da yeni dalga
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-18-2010, 20:49
 3. Ergenekon'da yeni dalga!
  By HaYaLGöZlÜm in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2009, 10:59
 4. Ergenekon'da 12'nci dalga
  By HaYaLGöZlÜm in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2009, 09:34
 5. Ergenekon'da büyük dalga
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-08-2009, 14:48

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375