Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, TIR ile otomobilin çarpışarak 6 metre yüksekliğindeki istinat duvarından yan yola düşmesi sonucu 6 asker hayatını kaybetti, TIR sürücüsü ağır yaralandı.

Gölcük'ten Yalova yönüne giden Erkan Çakar yönetimindeki TIR ile aynı yönde seyreden sürücüsü henüz belirlenemeyen otomobil, D-130 karayolunda Değirmendere beldesinde çarpıştılar.

Çarpışmanın etkisiyle savrulan otomobil, yaklaşık 6 metre yükseklikten yan yola düştü, ardından da TIR, otomobilin üzerine devrildi.

Kaza sonucu yaşamlarını yitiren 6 askerin kimlikleri belli oldu. Ölenlerin Yüzbaşılar Murat Kaya ve Volkan Aşkın, teğmen Çağlar Alkoç, astsubaylar Murat Korkmaz, Cüneyt Kabakçı ile Ulaş Öner olduğu belirlendi.

Askerlere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin, radyatör yüklü TIR'ın dorsesinin kimi bölümlerini kesmeleri sonucu ulaşılabildi.

Gölcük'te eğitim gördükten sonra Erdek'e gitmek üzere yola çıktıkları sanılan askerlerin cenazeleri, Gölcük Deniz Hastanesi'ne kaldırıldı.

Askerlerin, Donanma Komutanlığı'ndaki eğitimin ardından Erdek'teki birliklerine gitmek üzere özel otomobille yola çıktıkları öğrenildi.

Kazada ağır yaralanan TIR sürücüsü Erkan Çakar'ın, Gölcük Devlet Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Çarpıştıktan sonra sürüklenerek D-130 karayolundan yan yola düşen otomobil ve TIR'ın çarptığı park halindeki 2 otomobil hasar görürken, kimi ağaçlar da devrildi.

cnnturk