Ankara Keçiören'de bir binanın 2 katı çöktü. Binadaki 9 dairenin çoğu boştu, ancak olayda 1'ağır 6 kişi yaralandı.Keçiören Aşıkpaşa caddesindeki binanın enkazından ölü olarak çıkarıldığı bildirilen 3 yaşındaki Emirhan Ünalan, ağır yaralı olarak Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Binanın yanındaki gecekondunun da bir kısmının çöktüğü ve buradan da yaralıların çıkarıldığı bildirildi.

Olayda yaralanan Rahime Ünalan, Şaban Ünalan, Birkay Ünalan, Muhammet Gökkaya ve Hatice Gökkaya da Keçiören Meslek Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

İki katı çöken binadaki 9 dairenin çoğunun boş olduğu bildirildi. Görevliler, doğalgaz sızıntısı ihtimaline karşı önlem alırken, enkaza basın mensuplarının yaklaşmasına izin verilmiyor.

"Toprak kayması sesi duyuyorduk"

Çöken binada oturan arsa sahibi Servet Karaarslan, arkalarında devam eden inşaatın istinat duvarının apartmanlarının üzerine yıkılması sonucu binada çökme olduğunu öne sürdü.

Karaarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 09.00 sıralarında, oturdukları binanın arka tarafındaki inşaatın istinat duvarının, apartmanlarının üzerine çökmesi sonucu ilk katın çökerek, öne yattığını söyledi.

Yaklaşık bir haftadır toprak kayması sesi duyduklarını belirten Karaarslan, "İstinat duvarı çökmeden önce, eşim yatak odasını düzeltirken, yine toprak kayması sesi duymuş. Bunu apartmanımızın müteahhidine haber vermek üzere evden çıkmış. Eşim evden çıktığı anda, istinat duvarı çökerek, binayı yıkmış. Bizim canımız bu kadar ucuz mu?" dedi.

Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok olay yerine geldi.


cnnturk