Kılıçdaroğlu canlı yayında Topbaş'a meydan okudu, ona göstereceğim dedi. Topbaş'in cevabı ise dünden hazır!


İNTERNETHABER
CHP'nin Kamal Kılıçdaroğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstermesinin ardından siyasi kulisler hareketlendi.
Kılıçdaroğlu, canlı yayında Topbaş'ın eleştirilerine cevap verdi, dosyalarım şimdiden hazır dedi. İşte kıran kırana geçecek bir seçim yarışının düne yansımaları;
CHP lideri Deniz Baykal bugün İstanbul için Kemal Kılıçdaroğlu'nu adres gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı siyasi kulisleri hareketlendirdi. CHP, "temizliğin İstanbul'la başlayacağı" iddiasını yüksek perdeden seslendirirken, Başbakan Erdoğan Trabzon'dan üstü kapalı CHP'nin aday belirleme stratejisini eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU KENDİN EMİN


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise atv'de Ali Kırca'nın sorularını yanıtladı.

"NASIL ADAY YAPIYORLAR


ANLAMIYORUM"
Partisinin 19 Mayıs Spor
Salonu'nda düzenlenen
aday tanıtım toplantısına
katılan Başbakan Erdoğan,
başkan adaylarında aranması
gereken özellikleri sıraladı.
Bölgesinde her bir sokağın
meselesini kendi meselesi
olarak bilen adayları tercih
ettiklerini söyleyen Erdoğan,
üstü kapalı bugün açıklanan
Kemal Kılıçdaroğlu ismini
eleştirerek, "Bazı siyasi
partiler, öyle adaylar tespit
ediyorlar ki anlamak mümkün
değil. Yani şehr tanımayan
bilmeyen, hiç alakası olmayan
kişileri şehirlere belediye
başkanı olarak aday
yapıyorlar. Anlamak mümkün
değil. Bu hangi şehrin adaylığını
yapacak, nasıl yapacak? Şehri
tanımıyor bilmiyor. Bunu
bilmeyen kişiden belediye
başkanı olur mu yaa! Ama
yapıyorlar;çünkü belediyecilik
onların işi değil. Belediyecilik
bizim işimiz bizim!" dedi.

Kılıçdaroğlu, Topbaş'ın "İstanbul'u bilmiyor" eleştirilerine imalı gönderme yaparak "İstanbul nasıl yönetilir ona göstereceğim" dedi.
İşte Kılıçdaroğlu'nun canlı yayındaki o sözleri;
Keşke Sayın Kadir Topbaş böyle bir açıklama yapmamış olsaydı. Ben sizin aracılığınızla Sayın Kadir Topbaş'a şu soruyu yöneltmek istiyorum. 15 yıldır aynı zihniyet İstanbul'u yönetiyor. Bana söyler misiniz? İstanbul'un 100.00 planı var mı yok mu? 100.00 planı yok ama ben biliyorum.
"İSTANBUL'U TOPBAŞ'TAN İYİ BİLİYORUM"
Ben İstanbul'u Sayın Kadir Topbaş'tan çok daha iyi biliyorum. Ben Nurtepe'yi de biliyorum Kağıttepe'yi de biliyorum. İstanbul'un kaynağının bir avuç rantiyeye değil, İstanbullulara hizmet etmesi gerektiğini gayet iyi biliyorum. Yine Sayın Topbaş'a birşeyi hatırlatmak istiyorum. Ben saydam belediyeciliği getireceğim. Kapalı kapılar ardında ihale yapılan bir belediyeciliği İstanbul'un tarihine gömeceğim.
CANLI YAYINDA GÖZDAĞI
Buradan Sayın Kadir Topbaş'ın haberi olsun, İstanbullular da bundan emin olsunlar. Ayrıca Sayın Kadir Topbaş birşeyi daha unutmasın. Sayın Kadir Topbaş'ın İstanbul'u nasıl yönettiğini ben İstanbullulara çok iyi anlatacağım.

"İSTANBUL'DA YAŞADIM BİLİYORUM"

İstanbul'da 12 yıl yaşadım. İstanbul milletvekili olduktan sonra da hemen hemen her hafta sonu gittim. İstanbul'u çok iyi biliyorum.

Önümüzdeki günlerde İstanbulla ilgili projeleri paylaşacağız. Ulaşım sorunun nasıl çözeceğimizi İstanbullularla paylaşacağız. Bu konuda projelerle ilgili yapacaklarımızla ilgili önümüzdeki günlerde daha sağlıklı daha tutarlı projeleri İstanbullulara sunmuş olacağız.

BÜROKRAT KAFASIYLA OLMAZ İMASI

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını değerlendiren İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş ise eleştirilerine bugün de devam etti. Topbaş, Kılıçdaroğlu'nun bürokrat olduğunu söyleyerek" İstanbul dünya kenti, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti! Şehirlerin yarıştığı bir dünyada yaşıyoruz. İstanbul'un tabii ki, bu vizyonda bu konumda geleceğe taşınması

gerekiyor. İstanbul bu açılımları beş yıl içerisinde yapıldı ve yaşadı." dedi.
"ÜÇ BEŞ DOSYAYLA İSTANBUL YÖNETİLMEZ"
Sayın Kılıçdaroğlu'nun adresi İstanbul değil. Kendisi tabii ki çalışmalarını parti programını vatandaşa aktaracak. Üç beş dosyayla çıkıp ben İstanbul'a talibim, bu tür dosyalarla İstanbul'a hizmet edeceğim demesi doğru olmaz. Yapılan hizmetleri ve yapılacakları anlatacağız kararı yine İstanbullular verecek.

Kaynak : İnternetHaber