+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Gümüşhane'de çığ düştü: 10 ölü

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Gümüşhane'de çığ düştü: 10 ölü Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  soss Gümüşhane'de çığ düştü: 10 ölü
  Gümüşhane'nin Torul ilçesi Zigana Dağı bölgesinde Kadırga Yaylası'na doğru yürüyüşe geçen dağcı grubunun üzerine çığ düştü. Olayda ilk gelen bilgilere göre, 10 dağcı yaşamını yitirdi. Çığ altında kalanları arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

  Trabzon Valisi Nuri Okutan şu ana kadar çığ düşmesi sonucu 10 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

  Okutan, "Şu ana kadar çığ altından 8 kişi çıkarıldı. Bunlardan 5'i sağ, 3'ü ise ölü" açıklamasında bulunmuştu.

  Okutan, Zigana'da iki grup halinde dağcıların yürüyüş yaptığını, gruplardan birinin üzerine çığ düştüğünü belirtti ve 16 kişinin çığ altında kaldığını ifade etti.

  Okutan, Gümüşhane ve Trabzon'dan olay yerine giden sivil savunma, Karayolları ve diğer ilgili ekiplerin arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

  Farklı gruplar çalışmalara destek veriyor

  Dağcılık Federasyonu Başkanvekili Prof. Dr. Okay Vural, çığ altında kalan kişilerin kurtarılması için dağcı ve sivil savunma ekiplerinden oluşan farklı grupların mücadele ettiğini kaydetti.

  Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü Derneği (TEDAK) üyesi bir grubun üzerine çığ düştüğünü anımsatan Vural, "Çığ bölgesine helikopterle Erzurum'dan sivil savunma ve dağcı ekibi gönderildi. Ayrıca Trabzon, Rize ve Gümüşhane'den de ekipler müdahale ediyor. Öte yandan çığ, bir şenliğe katılmak için yaylaya çıkan ve yürüyüş yapan TEDAK üyesi bir grubun üzerine düşmüştür" diye konuştu.

  Erzurum Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı bir ekip de destek vermek üzere askeri helikopterle bölgeye hareket etti.

  Erzurum'daki hava ambulansının da bölgeye hareket ettiği bildirildi.

  Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fazlı Erdoğan, çığ düşmesinin ardından hastane pistindeki helikopterin yardım için bölgeye gönderlidğini kaydetti.

  Hava ambulansında sağlık görevlilerinin yanı sıra 2 sivil savunma uzmanının da bulunduğunu dile getiren Erdoğan, "Hava ambulansımız Torul ilçesine gidiyor. Sivil savunma uzmanlarını ilçeye bırakacak. Eğer müdahale edilmesi gereken hasta varsa onları da alıp Erzurum'a dönecek" dedi.

  İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi koordine ediyor

  İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi, Zigana'da meydana gelen olayın ardından Sivil Savunma Genel Müdürü Atilla Özdemir'in başkanlığında bölgedeki çalışmaları koordine ediyor.

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay da Zigana'daki arama kurtarma çalışmalarına ilişkin Genel Müdür Özdemir tarafından sürekli bilgilendiriliyor.

  Arama kurtarma çalışmalarına Trabzon ve Rize'den katılan profesyonel ekipler de destek veriyor.

  Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü Derneği (TEDAK) üyesi Ural Ayar, Trabzon'dan 17 kişilik ekiple Zigana'ya gittiklerini belirtmişti.

  Burada yürüyüş yaparken yaklaşık 10 kişilik grubun üzerine çığ düştüğünü ifade eden Ayar, "Çevreden gelen diğer dağcıların da yardımıyla 7 kişiyi çığ altından çıkardık. Bunlardan 2'sinin durumu ciddi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri arkadaşlarımıza müdahale ediyor. Hala kar altında arkadaşlarımız var" dedi.

  CNN TÜRK'e konuşan diğer bir dağcı Hasan Anahar da, "Dağcılık faaliyetleri kapsamında yürüyorduk. Çığ geldiğini gördüm. 3 arkadaşımızı kurtardık. Bakan Faruk Özak'tan da yardım istedik" diye konuştu.

  Zigana Dağı Kayak Tesisleri'ndeki işletme sahipleri de tesislerde kalan bir grup dağcının kayak yapmak için o bölgeye gittiğini söylediler.

  cnnturk

 2. #2
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  cry Çığ faciasında hayatını kaybedenlere veda

  Zigana Dağı'nda çığ altında kalarak hayatını kaybeden 8 kişi için Trabzon Valiliği önünde tören düzenlendi. Tören alanına, çığ altında kalarak yaşamlarını yitiren Erhan Terzi, Hüseyin Karaosmanoğlu, Davut Akdeniz, Burçak Sevim, Özlem Timurcuoğlu, Gülhanım Piyale, Yasemin Aktaş ve Dursun İnan'ın cenazeleri getirildi.

  igana'da çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 kişiden 8'i için Trabzon İskender Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor.

  Olayda ölen Hüsniye Sarıbıyık'ın cenazesi Kahramanmaraş, Hasan Ali İsaoğlu'nun cenazesi ise ailesinin isteği üzerine Trabzon'un Arsin ilçesine götürüldüğü için tören alanına getirilmedi.

  Törene, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, AK Parti Trabzon milletvekilleri Kemalettin Göktaş, Safiye Seymenoğlu, Cevdet Erdöl, Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, ölenlerin yakınları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

  Cenazelerin ambulanslarla tören alanına getirilmesi sırasında, ölenlerin yakınları ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.

  İnşaat mühendisi olan 26 yaşındaki Burçak Sevim'in cenazesinin alana getirilmesiyle ablası gözyaşlarını tutamadı. "Burçak ölemezsin, bana bunu yapamazsın. Neden yanında yoktum, seni kurtaramadım" diyerek gözyaşı döken ablayı yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

  Burçak Sevim'in annesi Gülser ile arkadaşı 26 yaşındaki Özlem Timurcuoğlu'nun annesi Sündüz Timurcuoğlu, birbirlerine sarılarak ağladı. Özlem Timurcuoğlu'nun annesi Sündüz Timurcuoğlu, "Bugün benim düğün günüm" diyerek kızının resmine ve tabutuna sarıldı.

  Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda okutman olarak görev yapan Erhan Terzi'nin babası Kadir Terzi, törende ayakta duramayarak oğlunun tabutunun başında bir sandalyeye oturtuldu.

  Terzi'nin eşi Figen Terzi kucağında kızı Ilgın Terzi ile eşinin tabutunun başında gözyaşı döktü. Kızına, babasının tabutunu gösteren Figen Terzi, "kızım bak baban" diyerek kızına sarılarak ağladı.

  Çığ altında kalan 35 yaşındaki Yasemin Aktaş, mimar Gülhanım Piyale (49), emekli bankacı Hüseyin Karaosmanoğlu (69), emekli doktor Dursun İnan (52), Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Davut Akdeniz'in (54) yakınları ve sevenleri de gözyaşlarını tutamadı.

  Tören alanına gelen Devlet Bakanı Murat Başesğioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi ve diğer
  yetkililer, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

  Çığ altında kalarak yaşamlarını yitiren dağcıların öz geçmişlerinin okunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, burada yaptığı konuşmada, hayatlarını kaybedenlerin özgürlüğün sınırlarını zorlayan çok cesur insanlar olduğunu ifade ederek, "Türkiye olarak Trabzon'un acısını paylaşıyoruz. Değerli evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Yakınlarının ve Trabzon halkının başı sağolsun" dedi.

  Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, yaşanan acının paylaşılarak azaltılabileceğini belirterek, "Zigana Dağı'na çığ düştü ama içimiz yandı. Ölenlere rahmet, ailelerine başsağlıgı diliyorum" diye konuştu.

  Trabzon Valisi Nuri Okutan, çığ felaketinde 10 yakın dostunu kaybettiğini, üzüntüsünün çok büyük olduğunu söyledi. Vali Okutan, ekiple Zigana Dağı'na kendisinin de gitmeyi planladığını, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'da olması dolayısıyla bu programını iptal etmek durumunda kaldığını belirterek, "Başbakanımızın programı olmasaydı bende can dostlarımla Zigana'da olacaktım" dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Trabzon halkına ve yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileyerek, acılarını paylaştığını belirtti.

  Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, "Öyle zamanlar vardır ki sözler durur duygular konuşur" diyerek herkese başsağlığı diledi.

  Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca ise büyük bir acı yaşadıklarını, bu acının herkesi çok etkilediğini belirtti.

  Trabzon Tenis Dağcılık ve Kayak kulübü (TEDAK) Başkanı Ercan Bostan, gözyaşlarını içinde konuşmaya çalışarak, "25 Ocak'ın rüya olmasını çok isterdim. Ama rüya değil, herşey gerçek" dedi.

  Tören, Trabzon İl Müftüsü Ahmet Bulut tarafından dua edilmesi ile sona erdi. Daha sonra cenazeler toprağa verileceği yerlere götürüldü.

  Dr. Erhan Terzi'nin cenaze töreni

  Çığ altında kalarak hayatını kaybedenlerden Dr. Erhan Terzi, Trabzon'da toprağa verildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu'nda okutman olarak görev yapan Terzi için, İskenderpaşa Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

  Törene, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan BakanıFaruk Nafiz Özak, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu,CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Terzi'nin yakınları, öğrenciler ve öğretim görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Öğle vakti kılınan namazın ardından Terzi'nin cenazesi, merkeze bağlı Düzyurt köyündeki aile kabristanlığına defnedildi.

  cnnturk

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Gümüşhane'de hepatit salgını
  By leyla_59 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-15-2008, 00:43
 2. gümüşhane
  By DarkNess in forum Ülkemizi Tanıyalim..
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-26-2008, 17:28
 3. Gümüşhane'de 1 terörist yakalandı
  By prenses in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-28-2007, 14:45
 4. Gümüşhane'de PKK operasyonu
  By deliqanli in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-22-2007, 17:00
 5. GÜmÜŞhane
  By Baktabul in forum Ülkemizi Tanıyalim..
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-29-2006, 19:37

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375