Muğla'nın Milas ve Fethiye ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına, hasara neden oldu.

Milas'ta 3 gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağışın ardından, Ovakışlacık köyünde yaklaşık 6 bin dönüm ekili alanın su altında kaldığı bildirildi.

Vatandaşlar, devletin meydana gelen zararı karşılamasını isteyerek, "Ekili alanların su altında kalmasına, köyden geçen dere ve derenin üzerindeki köprüye takılan ağaç dalları neden oluyor" dedi.

Milas Kaymakamı Şahin Aslan ise bölgede yaşanan şiddetli yağışın ardından hasar tespit komisyonu oluşturduklarını belirterek, "Bu komisyon Ovakışlacık köyünde de incelemelerde bulunacak ve köylülere yardımcı olmak adına gerekenleri yapacak" dedi.

Kaymakam Aslan, köylülerin sıkıntılarını dinlediklerine işaret ederek, konuyla ilgili DSİ yetkililerini de çağırdığını ve köyde incelemelerde bulunduklarını kaydetti.

Fethiye:
Fethiye'de ise gece saatlerinde etkili olan ve saatteki hızı 95 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle, Girmeler köyü Çakırlar mahallesinde Süleyman Çakıroğlu'na ait 2 bin 500 zeytin ağacı yerinden söküldü.

Zeytin ağaçlarının bir bölümünün ev ve ağılın üzerine yıkılarak zarara neden olduğunu belirten Çakıroğlu, "Zeytin ağaçları tamamen yerle bir oldu. Devletimizden yardım bekliyorum" dedi.

Bu arada, ilçede yaşanan fırtınanın ardından Kaymakamlık tarafından oluşturulan hasar tespit komisyonunun çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Antalya:
Antalya'da dün etkili olan fırtına nedeniyle sahilden gelen taşlarla kapanan Akdeniz Bulvarı trafiğe açıldı.

Antalya ile ilçelerinde dün ve gece etkili olan, zaman zaman hızı saatte 65-100 kilometreyi bulan fırtına ve yağışın ardından oluşan hasar ortaya çıkmaya başladı.

Aksu ilçesinde gece meydana gelen hortum nedeniyle seralarda hasar oluşurken, bazı bölgelerde ağaçlar ve direkler yıkıldı.

Fırtına nedeniyle taşlarla kapanan Konyaaltı sahilindeki Akdeniz Bulvarı, Karayolları ekiplerininçalışmaları sonucu bugün trafiğe açıldı.

Sivas:
Sivas'ta kar yağışı ve tipi, ulaşımı olumsuz etkiliyor. İl genelinde zaman zaman etkili olan kar yağışı vetipi, ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Yüksek güzergahlarda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle araçların çıkmakta zorlandığını, zaman zaman mahsur kaldığını belirten yetkililer, özellikle Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde ulaşımda aksama yaşandığını belirtti.

cnnturk