Niğde'de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne öldü, 6 aylık oğlu hastanede tedavi altına alındı. Kayseri'de de Gündüz ve Dal ailelerinden 11 kişi zehirlenirken, Ankara'da aynı aileden 7 kişi hastaneye kaldırıldı.

Nevşehir:
Merkeze bağlı Hacıabdullah beldesinde, Hamide Takyan (24) ve 6 aylık oğlu Tunç Takyan, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Yakınları tarafından baygın halde bulunan anne ve oğlu, Niğde Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hamide Takyan'ın, burada yapılan kontrolünde hayatını kaybettiği belirlendi.

Niğde Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Dr. Doğan Baran Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Tunç Takyan'ın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

İbrahimpaşa mahallesinde de B.N.Ç. (6) ve Ş.N.Ç. (4), 350 Evler mahallesinde ise A.S (3) ve Ş.N.S. (7) sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Yakınları tarafından Nevşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan 4 çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kayseri:
Kayseri'de de Gündüz ve Dal ailelerinden sobadan sızan gazdan zehirlenenlar hastaneye kaldırıldı.

Erciyes dağında lodos nedeniyle tipi çıktı. Tipi nedeniyle mekanik tesisler çalıştırılmadı.

Kocasinan ilçesinde kömür sobasından çıkan karbonmonoksit gazından Gündüz ailesinden 8 kişi, Kumarlı mahallesinde ise, aynı aileden 3 kişi zehirlendi.

Meteoloji uzmanları bölgeyi etkisi altına alan lodosun ardından Kayseri ve çevresinde iki gün etkili yağmur ve kar yağışı beklediklerini sözlerine eklediler.

Ankara:
Mamak ilçesi Yeşilbayır mahallesi 43 sokaktaki 5 katlı bir binada oturan baba Mehmet Özer, eşi Fadime ile çocukları Ali Kemal (3), Buşra (10), Cansu (13), Melda (8), Halime (14) sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Rahatsızlandıklarını fark eden baba Mehmet Özer, telefonla sağlık ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 5 çocuk ile anne Fadime ve baba Mehmet Özer'i Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.

Tedavilerinin ardından baba Mehmet Özer ve Buşra, Cansu, Halime'nin taburcu edildiği bildirildi.

Melda Özer (8) ve Ali Kemal Özer'in (3) Dışkapı Yıldırm Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, anne Fadime Özer'in ise Ankara Hastanesi'nde tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

cnnturk