Sakarya'da bir banka şubesine gelerek üzerinde bomba olduğunu söyleyen kişi gözaltına alındı. Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal ise soygun yapmak isteyen kişinin üzerindeki düzeneğin bomba olmadığını söyledi.


Adapazarı Atatürk Bulvarı'ndaki bir banka şubesine giren kişi üzerinde bomba düzeneği olduğunu öne sürerek banka çalışanları ve müşterileri dışarıya çıkarttı.

Olayı haber alarak banka önüne gelen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Şüpheli, uzun süren uğraşların ardından İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Şahne tarafından ikna edildi. Gözaltına alınan şüpheli daha sonra Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, Adapazarı'ndaki bir bankada soygun yapmak isteyen kişinin üzerindeki düzeneğin bomba olmadığının belirlendiğini söyledi.

Ünsal, yaptığı açıklamada, Atatürk Bulvarı'ndaki bir banka şubesine gelen Ersin E'nin (30) babasının borçlarından dolayı bankayı soyma girişiminde bulunduğunu belirtti.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinden sabah saatlerinde geldiği tespit edilen Ersin E'nin, banka şubesinden işlem yapmak amacıyla sıra numarası aldığını ifade eden Ünsal şunları söyledi:

"Zanlının bomba süsü verdiği düzenekle bankayı soymak istediği anlaşıldı. Zanlı daha önce de borçlarından dolayı banka soymak istemiş ama yapamamış. Başka illerde de yapmak istemiş aynı eylemi ama vazgeçmiş. Bugün bankaya gelen şahıs, 3. katta kendisine sıra geldiğinde banka görevlisine mektup vermiş. Mektuba, üzerinde bomba düzeneği olduğunu, 50 bin TL para istediğini ve herhangi bir terslik olduğunda bomba düzeneğini patlatacağını yazmış.

Ayrıca bomba düzeneğini de göstermiş. Üzerinde plastik su borularına sarılı ortasında cep telefonu bulunan inandırıcı bir bomba düzeneği vardı. Ayaklarında da bomba süsü verilmiş bazı maddelerin olduğunu tespit ettik. Şahsın üzerindeki düzeneğin bomba olmadığı belirlendi."

Olay karşısında bankadaki memurların ve güvenlik görevlisinin dışarı kaçtığını belirten Ünsal, "Ondan sonra şahıs üzerindeki poşetle, bankadaki açık bulunan kasadan parayı almış. Kaçma aşamasındayken ekiplerimiz tarafından ikna edilen şahıs yakalandı. Teslim alınan para henüz sayılmadı" diye konuştu. Ersin E'nin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

cnnturk