Zonguldak Ereğli 'de AKP'li belediye başkanı Murat Sesli ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Likoğlu'nun da aralarında bulunduğu 24 kişi "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak" ve "yolsuzluk" suçlamasıyla gözaltına alındı.


İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Murat Sesli, Ahmet Likoğlu,TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz ve restoran sahibi Süleyman Sarımsak, polis nezaretinde Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Bu arada polis aracına bindirilen Sarımsak, gazetecilere, neden böyle birşey yapıldığı konusunda hiçbir bilgisinin olmadığını belirtti.

Gözaltına alınan diğer kişilerin de Zonguldak'a getirileceği öğrenildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah saatlerinde, TSO ve Belediye binası ile Belediye Başkanı Murat Sesli'nin evi, TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz'in iş yeri ve Süleyman Sarımsak'a ait restorana eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

Likoğlu'nun odasında ses, görüntü ve ses aktarıcı cihaz iddiası

TSO Başkanlığı görevinin yanı sıra aynı zamanda sac tüccarı da olan Likoğlu'nun işyerinden 7 Haziran 2007'de hesaplarının kayıtlı olduğu bilgisayarın kasası çalınmıştı. İşyerindeki değerli bazı tablolarla faks ve televizyon gibi eşyalara ise dokunulmamıştı.

Likoğlu'nun 16 Temmuz 2008'de makam odasındaki tavan lambasında ses vegörüntü, elektrik kutusunda da ses aktarıcı olduğu iddia edilen cihaz bulunmuştu.

Öte yandan, Likoğlu'nun oğlu Muhammed Likoğlu (28), 10 Temmuz 2008'de amcası Hüseyin Likoğlu'nu (49) tabancayla ateş ederek öldürmüş, daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

cnnturk