Kar Yağışı ve Sis Sebebiyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Van-ankara ve Van İstanbul Seferleri İptal Edildi. Hava Şartlarının Aynı Olması Durumunda Öğleden Sonraki Tüm Uçak Seferlerinin İptal Edileceği Öğrenildi.

Kar yağışı ve sis sebebiyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Van-Ankara ve Van İstanbul seferleri iptal edildi. Hava şartlarının aynı olması durumunda öğleden sonraki tüm uçak seferlerinin iptal edileceği öğrenildi.

Van'da dün gece başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde etkili oluyor. Kar yağışı sebebiyle Çaldıran'da 15, Gürpınar ve Muradiye'de 25 olmak üzere 50 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Kar yağışı yüksek kesimlerde etkili olurken, il merkezinde hafif şekilde devam ediyor.

Meteoroloji Van Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının Çaldıran, Muradiye, Erciş, Bahçesaray ve Gürpınar çevresinde etkili olduğunu belirterek, kar yağışı ve sis sebebiyle il merkezinde görüş mesafesinin 1,5 km'ye kadar düştüğünü söyledi.

Hava sıcaklığının 1 derece olduğunu anlatan yetkililer, akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığının eksi 7 dereceye kadar düşeceğini belirterek buzlanma ve kuvvetli don uyarısı yaptı.

Ferit Melen Havaalanı yetkilileri, kar yağışı ve sis sebebiyle THY'nin öğleden önce Van-Ankara ve Van-İstanbul seferlerinin karşılıklı iptal edildiğini belirtti.

Hava koşullarının böyle olması durumunda THY'nin diğer seferleri ile Pegasus'un Van-Ankara-İstanbul, Sunexpress'in Van-İzmir ve Van-İstanbul seferlerinin de iptal edilebileceği bildirildi.


CİHAN