Adana'da bahçedeki ağaca yıldırım düşmesi sonucu bir kişi öldü.


Dağlıoğlu mahallesi 14084. sokakta oturan Yahya Çayırcı (52), sabah saatlerinde evinin arkasındaki bahçeden tere ve maydanoz toplamaya çıktı.

Aniden başlayan şiddetli yağıştan korunmaya çalışan Çayırcı, elinde sepetle bahçedeki tek portakal ağacının altına girdi.

Bu sırada ağaca yıldırımdüştü.Yıldırım sesini duyarak bahçeye çıkan eşi Hatice, Yahya Çayırcı'yıbahçede yatarken buldu.Yakınlarının yardımıyla Özel Hacettepeliler Tıp Merkezi'ne kaldırılan Çayırcı kurtarılamadı.

Çayırcı'nın yakınları gözyaşlarına hakim olamadı, eşi ve 3 çocuğu sinir krizi geçirdi. Tıp merkezinin önünde cenazeyi almak için bekleyen Yahya Çayırcı'nın yeğeni Murat Çayırcı, yıldırım düşmesinin ardından bahçeye koştuklarını belirterek, "Yıldırımın yakın bir yere düştüğünü anladık. Pencereden baktığımızda dayımı yağmurdan saklandığı ağacın altında yatarken gördüm. Dışarı koştuk, her yeri yanmıştı. Yengem çığlık atıyordu. Yeşillik toplamak içinçıkmıştı, dolu yağmaya başlayınca bahçedeki tek ağacın altına girmiş" dedi.

Çayırcı'nın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bu arada, Adana Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinde kent merkezinde metrekareye 3.4 kilogram yağış düştüğünü, yüksek kesimlerde bunun 5-6 kilograma ulaştığını belirtti.

Zaman zaman dolu şeklinde gerçekleşen yağışların cumartesi gününe kadar süreceği bildirildi.

cnnturk