Ankara'da bazı tecavüz, cinsel istismar ve gasp olaylarının faili olduğu ileri sürülen Tenor Ş.Ö. hakkında, "nitelikli yağma" ve "cinsel saldırı" suçlarından toplam 20 yıl 6 aydan 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle bir dava daha açıldı.


Cumhuriyet Savcısı İbrahim Halil Selçik tarafından açılan davanın iddianamesinde, Ş.Ö.'nün, mağdure M.B.'yi takip ederek, oturduğu apartmana gelip yine aynı asansöre bindiği, mağdurenin, Ş.Ö.'yü kurye sandığı kaydedildi.

Bir şahsı sorup "Tanımıyorum" yanıtını alan Ş.Ö.'nün, evinin kapısını açan M.B.'den su istediği, mağdure su getirmek için içeri girdiği sırada da eve girdiği ifade edilen iddianamede, mağdurenin boğazına bıçak dayayarak yatak odasına götüren Şahin Ö'nün, M.B.'nin bir arkadaşına ait MP3'ü de gasp ettiği belirtildi.

İddianamede, mağdureyi bağlayarak, üzerini soyan ve boğazına bıçak dayayarak, "Direnme, sesini çıkarma" diye konuşan Ş.Ö.'nün, livata ile tecavüz ettiği mağdureye "Kızlığına dokunmayacağım, korkma" dediği ifade edildi.

Davanın iddianamesinde, Ş.Ö.'nün, TCK'nın, "cinsel saldırı" suçunu düzenleyen 102. maddesi uyarınca 10 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapsi istendi.

Ş.Ö. hakkında, ayrıca TCK'nın 148 ve 149. maddeleri gereğince de "nitelikli yağma" suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamenin kabul edildiği ve Ş.Ö.'nün yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

cnnturk