Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde dün gözaltına alınan Belediye Başkanı CHP'li İsmail Aynur'un da aralarında bulunduğu 3 kişi, "ihalesiz araç alımı" yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.


Altınoluk Belediye Başkanı İsmail Aynur ve ihale komisyonunda görev alan 5 görevli ile işadamları Muzaffer S. ve ortağı Mehmet Ç., geçen yıl temmuz ayında yapılan ancak gerçekleşmeyen bir traktör alımı ihalesiyle ile ilgili dün gözaltına alındı.

Sorgulanmalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Belediye Başkanı İsmail Aynur ile iş adamları Muzaffer S. ve ortağı Mehmet Ç. tutuklandı, ihale komisyonunda görevli 5 belediye çalışan ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"Yarın bırakırlar..."

Belediye Başkanı Aynur, adliyeden cezaevine götürülürken açıklama yapmasını isteyen gazetecilere, "Yarın beni de serbest bırakırlar. Hiçbir şey olmaz. Nereden nereye..." dedi.

Aynur'un cezavine götürülüşü sırasında Edremit Adliyesi'nin bahçe kapısında toplanan yaklaşık 100 kişi, "inadına sol, inadına CHP" şeklinde slogan attı.

cnnturk