Korkunç gerçeği ortaya çıkardı

Ergenekon ile kanlı terör örgütü PKK arasındaki ilişkiyle ilgili ilginç bir açıklama geldi. Bu ilişkiyi Kemal Burkay anlattı.


Terör Örgütü PKK'yı yakından tanıyan isimlerden biri daha konuştu. 1980'den beri yurt dışında yaşayan Kemal Burkay onlardan biri. Burkay, 1974'te arkadaşlarıyla birlikte, yasadışı Kürdistan Sosyalist Partisini kurmuş, 2003'te de istifa etmişti. Silah ve şiddeti reddeden Burkay, terör örgütü PKK'dan ayrı durmasıyla biliniyor.

Burkay, Ergenekon Terör Örgütü yapılanmasıyla, Terör Örgütü PKK arasında bağ olduğunu söylüyor.

"ÖCALAN, İMRALI'DA DERİN DEVLET MİDİR, GLADYO MUDUR, O BAĞLANTI İÇİNDE KENDİSİNE SÖYLENENLERİ YAPIYOR… BU ÖRGÜT VE DERİN DEVLET, TÜRKİYE'NİN DEMOKRATİKLEŞMESİNİ, ŞEFFAF OLMASINI İSTEMİYOR. YILLAR ÖNCE UĞUR MUMCU ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE, BUNUN DERİN DEVLET İŞİ OLDUĞUNU SÖYLEDİM. O ZAMAN İSLAMCI KESİME YÜKLEMEK İSTEDİLER. GAFFAR OKKAN CİNAYETİ DE ÇOK PROFESYONELCE İŞLENDİ. DİYARBAKIR'DA, EMNİYET MÜDÜRÜ'NÜ BEŞ KORUMASIYLA KARAKOLUN YAKININDA ÖLDÜRMEK, SONRA DA BİR YEL GİBİ GEÇİP GİTMEK HİÇ MÜMKÜN DEĞİLDİ… SABANCI CİNAYETİ VE DANIŞTAY BASKINI DA BÖYLEDİR. AMAÇ KAMUOYUNU KIŞKIRTMAK, ÜLKEYİ YÖNETİLEMEZ HALE GETİRMEK. SONRA DA KURTARICI DENİLEN KİMSELERİ VE DARBECİLERİ GÖREVE ÇAĞIRMAK. BİZ BU FİLMİ 60'LARDA, 70'LERDE, 80'LERDE İZLEDİK."


Burkay, faili meçhullerin arkasında Terör Örgütü iddiasındaki Ergenekon olduğunu vurguluyor:

‘’ÖRNEĞİN UĞUR MUMCU, AHMET TANER KIŞLALI, MUAMMER AKSOY... BU CİNAYETLERİN ARKASINDAKİ GÜÇ, TÜRKİYE'DE KAOS ORTAMI YARATMAK, DARBELERİ GETİRMEK İSTEYEN GÜÇTÜ. YASADIŞI VE PERVASIZCA İŞLENEN CİNAYETLERE KARŞI ÇIKAN BÜROKRATLAR DA YOK EDİLDİ. MESELA ALBAY RIDVAN ÖZDEN, MARDİN'DE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ. LİCE'DE ÖLDÜRÜLEN TUĞGENERAL BAHTİYAR AYDIN GİBİ... RIDVAN ÖZDEN, KARA PARA AKIŞINA, GİZLİ SİLAH VE UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINA KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ. AHTAPOT GİBİ HER TARAFA DAL BUDAK SALMIŞ BİR SUÇ ÖRGÜTÜYLE KARŞI KARŞIYAYIZ. BU, DEVLETİ DE DEVLET OLMAKTAN ÇIKARMIŞ, ORTADA HUKUK DİYE BİR ŞEY BIRAKMAMIŞ. ŞİMDİ ÜLKENİN BUNDAN KURTULMASI SÖZ KONUSU.’’


Bir dönem, Türkiye İşçi Partisi'nin içinde de yer alan Burkay, ETÖ sanığı Doğu Perinçek'le ilgili de şunları söylüyor:

"ORDU İÇERİSİNDE 'İLERİCİ' DİYE NİTELEDİKLERİ KESİMDEN HEP DEVRİM BEKLEDİLER. BEN TA BAŞINDAN BERİ PERİNÇEK'İ KUŞKULU BULDUM. GÖRÜNÜŞTE OLDUKÇA RADİKAL, DEVRİMCİ BİR SOLCUYDU. AMA OYNADIĞI ROL, SOLUN BÖLÜNMESİYLE SONUÇLANDI. ... 70'Lİ YILLARDA PKK ONUN YOLDAŞLARINI ÖLDÜRDÜ, AMA 80 SONRASI BEKAA'YA GİTTİ, ÖCALAN İLE UZLAŞTI, 'PKK'LI OLMAYAN KÜRT BÖLÜCÜDÜR' DEDİ. BU DÖNÜŞÜM NEDEN OLDU? ÖCALAN YAKALANINCA AYNI PERİNÇEK BU SEFER DERİN DEVLETE YAKIN BİR POLİTİKA İZLEDİ. BU KESİMLER, DARBE ŞAKŞAKÇILIĞI YAPIYOR. DOLAYISIYLA TUTARLI BİR İNSAN DEĞİL, HEP OLUMSUZ ROLLERDE. "

SAMANYOLU HABER