CHP'lilerden piknikli protesto

CHP Kağıthane İlçe Teşkilatı, Dubai Şeyhi El Maktum'a satılan, ancak daha sonra satışı iptal edilen İETT arazisinde piknik yaparak, protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Levent'teki İETT arazisinde pankartlarla toplanan grup adına bir basın açıklaması yapan CHP Kağıthane İlçe Başkanı Fevzi Şit, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, ''Bu arazinin satılmasına takoz koyanlar gitsinler orada piknik yapsınlar'' dediği için piknik yaptıklarını söyledi.

İETT arazisinin dünyanın dört bir tarafından insanların ''sulandığı'' bir arazi olduğunu öne süren Şit, bu arazide piknik yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

İETT arazisinin yakınındaki Safir binasının bulunduğu alanda 2 yıl önce bir inşaat başlatıldığını hatırlatan Sit, bu inşaatın bir değeri olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bu arazinin Şişli Belediyesi tarafından projelendirildiğini ve yaptıkları itirazlar üzerine Kağıthane Belediyesi'nin de inşaat ruhsatını verdiğini belirten Şit, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu binanın içinde 120 bin metrekare kaçak inşaat var. Yani 1200 tane kaçak daire var. Kağıthane Belediyesi'nin oluru, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin göz yumması sonucunda bu binanın içinde kaçak bir mahalle var. Kağıthane Belediyesi'nin devreden çıkmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi plan tadilatları yaparak daha evvel kalorifer dairesi olan katları kullanılabilir hale getirmiştir.''

Partililer, daha sonra yanlarında getirdikleri ayran ve dürümlerle piknik yaptılar. Davul ve zurna eşliğinde halay da çeken partililer, daha sonra dağıldı.

samanyoluhaber..