ERGENEKON'DA FLAŞ TAHLİYE

ETÖ kapsamında tutuklunan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon tahliye edildi.


'Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon tahliye edildi.

Savcılık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tolon'un avukatı İlkay Sezer tarafından İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan tahliye talebine ilişkin dilekçe değerlendirildi. Mahkeme, akşam saatlerinde Tolon'un tahliyesine karar verdi.

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un tahliyesine ilişkin yazı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesine gönderildi.

Tolon, bir süre önce, rahatsızlığı nedeniyle, tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinden GATA Haydarpaşa Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştı.

MAHKEME REDDETMİŞTİ

Bilindiği gibi ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Tolon'un avukatı, tutuklama kararına itiraz etmiş. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı reddetmişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu olan emekli orgeneral Hurşit Tolon'un serbest bırakılması ilişkin avukatı İlkay Sezer nöbetçi mahkemeye başvurmuştu. Adli Tıp Kurumuna sevk edilen Tolon'un sağlık raporu geldikten sonra ise mahkeme, tutukluluk halinin devamına karara vermişti.

SEVK OYUNU DEŞİFRE OLMUŞTU

Ergenekon tutuklusu Hurşit Tolon'un 'hülle raporla' GATA'ya sevk oyunu geçtiğimiz günlerde Yenişafak duyurmuştu.

Silivri Devlet Hastanesi'nde Uzman Dr. Ali Ulvi Yılmaz, "Tutuklular ilk olarak hastaneye gelirler. İlgili branşa giderler eğer sorunu çözemezsek, sevk zinciri içinde bulunduğumuz hastaneye bu yönlendirmeyi yaparız. Ama GATA'ya normalde bizim hastanemizden sevk olmaz. Sevk zincirimizde de yok" demişti.

samanyoluhaber..