Kılıçdaroğlu'ndan ilginç cevaplar

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkındaki iddialara ilginç cevaplar verdi.


"Terör örgütü PKK ile Almanya'da işbirliği yapmak ve hükümeti darbe yolu ile devirmekle’’ suçlanan Kılıçdaroğlu, "esas darbeyi 29 martta yapacağız" dedi.


CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkındaki darbe girişimi suçlamalarına şaşırdı.

Araştırmacı-yazar Talip Doğan Karlıbel, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 4 gün önce Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuş, Kılıçdaroğlu'nu "AK Parti hükümeti ve Başbakan'a komplo düzenlemek ve hükümeti sivil bir darbeyle devirmek"le suçlamıştı.

Karlıbel'in şok iddiaları karşısında şaşıran Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Seçim Merkezinde darbe girişimi iddialarına yine darbe sözcükleri ile cevap verdi.

CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu :

BEN DARBEYİ 29 MART'TA HALKIN DESTEĞİ İLE YAPACAĞIM. AKP'Yİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ. HİÇ BUNDAN ENDİŞENİZ OLMASIN.

Kılıçdaroğlu ile ilgili diğer iddialar arasında "Terör örgütü PKK ile Almanya'da işbirliği yapmak, Ebert Vakfı ile proje çalışması adı altında Yeni Türkiye Projesi üzerinden Türkiye'yi bölmek" suçlamaları da bulunuyor.

Başvurudaki iddiaları inceleyen Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı CHP'li Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlayacak. Meclis'in, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığını kaldırması halinde CHP Milletvekili hakkında dava açılabilecek.

CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu :

BENİM DOKUNULMAZLIĞIMI KALDIRMAM İLGİLİ DİLEKÇEM ZATEN MECLİS BAŞKANLIĞI'NDA VAR. BEN HİÇBİR ZAMAN DOKUNULMAZLIĞIN ARKASINA SIĞINMADIM.

28 Şubat sürecinde "Batı Çalışma Grubu"nun fişleme listelerinde de adı geçen Kılıçdaroğlu'nun; SSK genel müdürü olduğu dönemde görevi kötüye kullandığı, bölgecilik, mezhepçilik yaptığı ve SSK'yı çökertme hareketinde bulunduğu gibi iddialar BÇG'nin raporunda dile getirilmişti.

Samanyoluhaber..