İstanbul Avcılar'da, aralarında arbede çıkan ilçe ve Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, birbirinden şikayetçi oldu.

İddiaya göre, Firuzköy'de göreve giden Büyükşehir Belediyesi zabıta ekibinin bulunduğu minibüse, ilçe belediyesi zabıta ekiplerinin müdahale etmesi üzerine arbede yaşandı. Daha sonra, Firuzköy'deki polis merkezine giden zabıta ekipleri birbirlerinden şikayetçi oldu.

Polis Merkezine, CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal ile Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin de geldiği görüldü. Değirmenci'nin, emniyette, ''Büyükşehir zabıta ekibinin kendisini takip ettiğini'' ileri sürmesi üzerine, söz konusu zabıta aracının polis merkezinin bahçesine getirildiği öğrenildi.-Büyükşehir Belediyesinden açıklama-Öte yandan, Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Firuzköy'de bir kaçak inşaatı durduran Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin, İlçe Belediye Başkanı Değirmenci'nin de aralarında bulunduğu grup tarafından taciz edildiği ve telefonlarına el konulduğu iddia edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Daha sonra Belediye Başkanı, Avcılar Emniyet Müdürlüğüne gidip, 'Beni bölgemde takip ediyorlar' diyerek şikayetçi oldu. Büyükşehir Belediyesi zabıta ekibi, polis tarafından ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.''

Açıklamada, Avcılar ve Büyükşehir zabıta ekipleri arasında daha önce de tartışma yaşandığı kaydedildi.

sondakika.com