Soğuk ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiliyor. Marmara'nın batısında kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor.


İstanbul:
Meteoroloji İstanbul ve çevresi için uyarıda bulundu. Devam eden yağışların zaman zaman karla karışık yağmura dönmesi, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Çanakkale:
Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle, Çanakkale-İzmir E-87 karayolunda TIR'lar kayarak yolu kapattı. Yolun 25 kilometrelik bölümünde uzun araç kuyrukları oluştu.

Karayolu uzun çalışmalar sonucu trafiğe açıldı.

Bu arada Kuzey Ege'de etkili olan fırtınanın etkisini azaltmasıyla Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada araba vapuru seferleri normale döndü.

Saatteki hızı 80-100 kilometreye ulaşan fırtınanın etkisini azaltmasının ardından dün geçici olarak durdurulan Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada arasındaki araba vapuru seferleri yeniden başladı. Yetkililer, tüm hatlardaki seferlerin sürdürüldüğünü kaydetti.

Trakya:
Lapseki-Biga arasındaki karayolunun 45 kilometrelik bölümde de ulaşım sağlanamıyor.

Kırklareli-Babaeski yolu bir süre ulaşıma kapandı. Uzunköprü-Keşan, Keşan-İpsala ve İpsala-Tekirdağ arasında karayolu ulaşımı güçlükle sağlanıyor.

cnnturk