Jandarmanın eş zamanlı operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şarkıcı Deniz Seki, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen 16 şüpheliden 9'u ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarmanın İstanbul, Ankara ve Diyarbakır'da eş zamanlı olarak yaptığı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ve dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen şarkıcı Deniz Seki, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Deniz Seki ile birlikte tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 16 kişiden 9'u ise tutuklandı.

Jandarmanın uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve dün sabah Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen şarkıcı Deniz Seki ile birlikte 17 kişiden 16'sı savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Burada sorgulanan Deniz Seki ile birlikte 7 kişi delil durumu göz önüne alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hasan Ç., Abdullah H., Adem T., Fikret B., Hasan Ç., Mehmet K., Sinan Y., Baki Cengiz U., Mehmet Rıza D. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Seki, "Teşekkürler arkadaşlar. Daha sonra basın açıklaması yapacağım. Her şeyi anlatacağım" dedi. Seki, yakınlarının adliyeye getirdiği bir araca binerek adliyeden ayrıldı.SEKİ: "UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN ÜZÜNTÜ DUYUYORUM"Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade veren Seki'nin, "Hiçbir örgüte üye değilim, kimse için uyuşturucu madde temin etmedim. Son dönemlerde yaşadığım sıkıntıların etkisiyle uyuşturucu kullandım. Şu anda bundan dolayı pişmanım. Bir sanatçı olarak bu durumda olmaktan da büyük üzüntü duyuyorum. Huzurda bulunan şüphelilerden Sinan Y.'Yi, Murat olarak tanıyordum. Abdullah H.'yi de birkaç kez görmüştüm. Bu şahıslardan uyuşturucu almıştım. Telefon görüşmeleri ile Cumhuriyet Savcılığı'nda gerekli açıklamaları yaptım. Kimseye menfaat karşılığı uyuşturucu temin etmiş değilim" dediği öğrenildi. Suçunun uyuşturucu kullanmak olduğunu belirten Seki'nin, "Bir daha kullanmayacağım." dediği kaydedildi.

CİHAN