Şiddetli yağmur sebebiyle taşan Büyük Menderes Nehri'nin sularına kapılarak kaybolan Mustafa Ali Kara'nın (33) aranmasına dalgıçlar tarafından başlandı.

Bir dağıtım şirketinde kurye olan Kara, dün Aydın'ın Söke ilçesi Özbaşı köyünden Çalıköy'e giderken su altında kalan bir yoldan geçmek istemiş fakat taşkın sularının içinde kaybolmuştu.

Kara, dün saat 14.00 sıralarında söz konusu yolda Özbaşı köylüleriyle karşılaşmış, ikazlara rağmen kapalı yoldan geçmek istemişti. Köylüler, motosikletin kaydığını ve düşen Kara'nın suda çırpındığını gördü. Kaskını çıkarıp atan Mustafa Ali Kara, yüzme bilmemesinin de etkisiyle suların içinde kayboldu. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine giden Özbaşı Köyü Muhtarı Halim Özev, durumu hemen jandarmaya bildirdi. Jandarma ekiplerinin köylülerin de yardımıyla bölgede yaptığı aramada Kara'nın kaskı, dağıtacağı evraklar ve motosikleti sudan çıkarıldı fakat kendisine ulaşılamadı. Bugün saat 11.00 civarında Marmaris'ten gelen Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı dalgıç timi arama çalışmalarına başladı. Bölgenin çok geniş ve akıntının kuvvetli olması sebebiyle şu ana kadar Kara'ya ulaşılamadı.

Mustafa Ali Kara'nın evli ve iki kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

CİHAN