Osmaniye'de uyuşturucu ticareti yapan 2 kişi tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü, sokaklarda uyuşturucu satışı yapan kişi ve gruplara karşı operasyon düzenledi.

Yapılan çalışmada geçmiş tarihlerde uyuşturucu bulundurmak, kullanmak, satın almak ve satmak suçundan sabıkalı bazı şahısların İstiklal Mahallesinde uyuşturucu madde sattıkları tespit edildi.

Söz konusu ikamete çok sayıda uyuşturucu madde kullanıcısı şahsın gelerek eroin ve esrar aldıkları ve bu alış-verişlerin genellikle akşam ve gece saatlerinde yapıldığı bilgisi alınması üzerine ikamete operasyon düzenlendi.

Polis, söz konusu ikamet çevresinde, satıcı şahıslardan uyuşturucu aldığı gözlenen F.B., G.Ö. ve O.T.'yi yakaladı. Şüphelilerin üst aramasında; yaklaşık 15 gram esrar ve 3 parça halinde yaklaşık 1 gram eroin bulundu.

Uyuşturucu satışı yapan B.C. ve M.K. yakalanırken, narkotik dedektör köpeği Tina'nın da yer aldığı ev aramasında uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 127 TL para, kullanıma hazır uyuşturucu madde, 11 adet eroin maddesinin içine konularak satışı amacıyla hazırlanan alüminyum folyo parçaları ele geçirildi.

Adli makamlara sevk edilen B.C. ve M.K. uyuşturucu madde satışı yapmaktan tutuklanırken, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan G.Ö.'nün (23) hırsızlık suçundan arandığı bildirildi.

CİHAN