Sakarya'nın Erenler İlçesinde Bir Tarladaki Su Kanalında Bulunan Cesedin 78 Yaşındaki Alzheimer Hastası Hüseyin Arslan'a Ait Olabileceği Belirtildi. Cesedi Üzerindeki Elbiselerden Teşhis Eden Arslan'ın Oğlu Dna Testi İçin Adli Tıp Kurumu'na Gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Adapazarı-Karapürçek karayolunun Bekirpaşa mevkiinde dün bir tarlada su kanalında başı gövdesinden ayrılmış olarak bulunan erkek cesedinin Hüseyin Arslan'a ait olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Arslan'ın oğlu köpeklerin parçaladığı cesedi üzerindeki elbiselerden teşhis etti. Alzheimer hastası olan Arslan'ın 9 Şubat'tan itibaren kayıp olarak arandığı ifade edildi. Arslan'ın oğlu kesin teşhis için DNA testi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cesedin Arslan'a ait olup olmadığı DNA testi yapıldıktan sonra kesinleşecek.

Adapazarı-Karapürçek karayolunun Bekirpaşa mevkiinde dün sabah Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (ADASU) çalışan 2 işçi tarafından bir tarladaki su kanalında erkek cesedi bulunmuştu. Vücudunun bir bölümü su içinde bulunan ve başı gövdesinden ayrılmış cesedin üzerinden kimlik çıkmamıştı.

Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti. Olayın cinayet olup olmadığı otopsi sonucu ortaya çıkacak.

CİHAN