ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ ÖNÜNE BOMBA KOYANLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İzmir'de Bir Alışveriş Merkezinin Dört Şubesinin Yakınlarına Bomba Koyulması Olaylarına Karıştığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 6 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.

İzmir'de bir alışveriş merkezinin dört şubesinin yakınlarına bomba koyulması olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi adliyeye sevk edildi.
Zanlıların, sorgularında susma haklarını kullandığı belirtildi.
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir alışveriş merkezinin Buca, Bornova ve Menemen ilçelerindeki şubelerinin yakınına koyulan bombalı çantalarla ilgili olarak önceki gün Bornova'nın Mevlana mahallesindeki bir eve baskın düzenledi. Operasyonda, bomba ve şüpheli paketleri hazırlayarak alışveriş merkezlerinin yakınına koyduğu iddia edilen Dicle Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi H.A. (22), Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu öğrencisi "Zinar" kod adlı M.A. (21), Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Z.S. (23) ile bir siyasi partide görevli P.U. (24), M.I. (29) ve İ.K. (21) yakalandı. Zanlılardan H.A.'nın, Kuzey Irak'ta siyaset ve bomba eğitimi aldığı, İzmir'e terör örgütünün gençlik yapılanmasını yeniden düzenlemek için il gençlik sorumlusu olarak gönderildiği iddia edildi.
Şüphelilerin yakalandığı evlerde yapılan aramalarda ise 2 kilogram patlayıcı madde, hazır hale getirilmiş bir patlatma düzeneği, bomba yapımında kullanılan 16 adet havai fişek ve çeşitli malzemelerle çok sayıda örgüt dokümanı ele geçirildi. (CİHAN)