Sultangazi'de evinden çıkıp işine doğru giden İlhan Durusoy, sokak ortasında kurşun yağmurunu tutularak öldürüldü. Durusoy'un ablasının bir süre önce kocasını öldürdüğü ve bu sebeple iki aile arasında husumet bulunduğu iddia edildi.

İsmetpaşa Mahallesi 116. sokakta oturan vatandaşlar, sabah 08.00 sularında silah sesleriyle uyandı. Evinden çıkarak işine doğru yürüyen İlhan Durusoy(38) 116. sokak içerisinde önünü kesen kişi ya da kişiler tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Silah seslerini duyan çevre sakinleri pencereden baktıklarında, yerle kanlar içerisindeki Durusoy'u gördü. Vatandaşlar ilk anda korktukları için aşağı inip Durusoy'a yardım edemedi. Çağrılan ambulans ve polis iddiaya göre çok geç olay yerine ulaştı. Sağlık görevlileri yaptıkları kontrol sonucunda Durusoy'un hayatını kaybettiğini belirledi. Sokak üzerinde inceleme yapan polis ekipleri 10'un üzerinde boş kovan buldu. Durusoy'un vücudunun değişik yerlerine isabet eden 5 kurşunla öldürüldüğü anlaşıldı. Durusoy'un yakınları çekim yapan kameralara tepki göstererek tehdit etti.

Olayın ardından sokağa gelen Durusoy'un eşi ve babası gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşlar şahsın ilk kurşunlandığı anda yaşadığını fakat ambulans geç geldiği için kurtarılamadığını iddia etti. Öldürülen şahısla birgün önce ev pazarlığı yaptığını ve arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişi "Dün İlhan ve babasıyla evlerini satın almak için pazarlık yaptık. Fiyat konusunda ufak bir pürüz kalmış ve bugün tekrar görüşmeye karar vermiştik. İlhan'ın ablası bir süre önce kocasını öldürdü. Eniştesinin ailesiyle Durusoy ailesi arasında bu sebeple husumet vardı. Zaten evi de bu yüzden satıp buralardan gitmek istiyorlardı." şeklinde konuştu.

Bir sokak sakini ise silah seslerini duyduklarını ancak korktukları için dışarı çıkamadıklarını söyledi. Vatandaş "Eğer dışarı çıkıp yardım edebilseydik. Belki de yaşardı çünkü ilk anda yaşıyordu" dedi.

İlhan Durusoy'un cenazesi incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

CİHAN