Vicdanlı gaspçılar yakalandı

İZMİR´de kurusıkı tabancayla tehdit ettikleri taksi şoförü 50 yaşındaki Mehmet Duran´ın 30 lirasını gasp edip, başka parası olmadığını söylemesi üzerine 10 lirasını geri verdikleri belirtilen 19 yaşındaki F.A. (Fırat Araz) ve 16 yaşındaki T.C. (Tansel Canbaz) şikayet üzerine kısa sürede yakalandı.

İki yıldır taksicilik yapan memur emeklisi, evli iki çocuk babası Mehmet Duran, çalışmayı bırakıp, saat 01.00 sıralarında, 35 T 7658 plakalı taksisiyle Buca´daki evine gitmeye hazırlanırken, son müşteri olarak Kemeraltı Kestelli Caddesi´nden T.C. (Tansel Canbaz) ve F.A.´yı (Fırat Araz) aldı. Taksiye binen zanlılar İnciraltı Semti´ne gitmek istediklerini ve bir diskoda çalıştıklarını söyledi. İnciraltı´na geldiklerinde, iddiaya göre T.C. kurusıkı tabancayı Duran´ın boynuna dayayarak ``Arkana bakma ve paraları ver'' dedi. Bir cebindeki 30 lirayı zanlılara veren Duran başka parasının olmadığını söyleyince, 10´unu geri veren iki kişi araçtan inip kaçtı.

Polise başvuran Duran, parasını gasp edenlerin eşkâllerini verdi. Harekete geçen ekipler, gasp zanlıları F.A ve T.C.´yi İnciraltı Pazaryeri´nde belediye otobüs garajı yakınlarında yakalayarak Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne getirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne gelen taksi şoförü Duran, ``Kestelli Caddesi´ne bir arkadaşımı bıraktım, evime dönecekken taksiyi durdurdular. Bana bir diskoda çalıştıklarını ve İnciraltı´na gitmek istediklerini söylediler. Bir süre sonra boynuma tabanca dayayıp arkama dönmememi söylediler ve cebimdeki paraları istediler. Arka cebimde daha çok para olmasına karşın, `üzerimde fazla para yok' dedim ve diğer cebimde bulunan 30 lirayı verdim. `Başka param yok bari 10 lirasını geri verin' dedim. 10 lirayı geri verip telaşla taksiden inerek uzaklaştılar. Sonra durumu polise bildirdim ve yakalandılar'' dedi.
hürriyet