Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından kamulaştırılan atık su arıtma tesisinin çalışmaları bu yıl tamamlanacak.

Belediye Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, Taşkın Sular Kanunu nedeni ile projesi çizilemediği için tamamlanamayan çalışmanın, Savrun Çayı'nın kanun çerçevesinde ıslah edilmesi ile projelendirildiğini söyledi.

Türkmenoğlu, "Proje, Savrun Çayı'na temiz su dökülmesi ve tarımsal sulama alanlarında özellikle Amberinarkı ve Kümbet köylerinde temiz su ile sulama yapılması açısından önem arz eden bir çalışma olduğu için çevre sağlığı açısından da çok daha farklı bir ciddiyet taşıyor. Proje bir ay içerisinde tamamlanarak çalışmalara başlanacak. 28K4 imar paftasında bulunan proje, tesisle birlikte yaklaşık maliyeti 7 milyon TL olarak Etüt Plan Yol Daire Başkanlığı tarafından 2009 yatırım programına alınmıştır." dedi.

Yapılacak tesisin işletmeciliği ile ilgili son teknoloji ile yapılmış Konya Büyükşehir Belediyesi'nin tesislerinde incelemelerde bulunduğunu kaydeden Türkmenoğlu, "Son günümüze kadar milletimizin bizlere emanet ettiği makamın hakkını vermeye çalışıyoruz. Halka hizmet hakka hizmettir çizgisinden ayrılmadan çalışmalara devam edeceğiz." diye konuştu.

CİHAN