Osmaniye Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, bazı işyerlerinden hırsızlık yaptıkları tespit edilen 3 kişinin yakalandığını söyledi. Sanıklar, mahkeme tarafından tutuklandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Mehmet K.'ya ait marketten camları kırılmak suretiyle çeşitli gıda maddelerinin çalındığını tespit ettiklerini belirterek, alınan parmak izlerinin daha önceden de hırsızlık suçundan sabıkası bulunan A.D.'ye ait olduğunu söyledi.

A.D.'nin Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinde kısa sürede yakalandığını anlatan Yılmaz, yapılan tahkikat ve sorgu sırasında A.D.'nin marketten hırsızlık olayını S.D.A. ve M.Y.Ş. ile gerçekleştirdiğinin tespit edildiğini ifade etti.

Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, "Sanık, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na ait kantinin korkuluk demirlerini sökmek suretiyle çeşitli gıda maddeleri ile 100 TL'nin çalınması olayını da adı geçen arkadaşları ile yaptığını beyan etti. Bunun üzerine aynı gün diğer şüpheliler de yakalandı. Yapılan üst aramasında S.D.A.'nın üzerinden kantinin demir korkuluğunu sökmede kullandığı 1 adet tornavida ele geçirildi." diye konuştu.

Adli makamlara sevk edilen her 3 kişinin hırsızlık suçundan tutuklandığı bildirildi.

CİHAN