7 DOKTORA YOLSUZLUK GÖZALTISI

İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde Doktorların Para Karşılığı Sahte Evrak Tanzim Ettiği, İlaç Yolsuzluğu Yapıldığı İddiası ile Başlatılan Soruşturmada 9 Kişi Gözaltına Alındı.
İzmit Seka Devlet Hastanesi´nde doktorların para karşılığı sahte evrak tanzim ettiği, ilaç yolsuzluğu yapıldığı iddiası ile başlatılan soruşturmada 9 kişi gözaltına alındı.
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyon ile İzmit Seka Devlet Hastanesi´nde görevli 7 doktor bir laborant ve bir memur gözaltına alındı. M.K, G.K, S.K, H.Ö, S.G, P.A, ve S.Ç. isimli doktorlar, laborant K.T., ve 20 yıllık memur İ.K. gözaltına alındı. İhbarlar üzerine ilk olarak gözaltına alınan memur İ.K.'nin yapılan sorgusunun ardından gece söz konusu doktorların evlerine operasyon yapıldı.
Doktorlar, para karşılığı sahte evrak tanzim etmek, aynı değerde olan ilaçların kat ve kat üzerindeki ilaçları reçetelere yazarak devleti zarara uğratmakla suçlanıyor. Doktorlar önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilecek. Halen devam eden operasyonun içinde geriye dönük olarak incelemeler de yapılıyor. (CİHAN)