Mucizevi mutluluk

Gaziantep'te yangında 1 yaşındaki kızını kaybeden kadının bir gün sonra oğlu oldu.Gaziantep'te geçtiğimiz hafta evinde çıkan yangında kızını kaybeden Sevgi Satıl'ın (26) olaydan 1 gün sonra bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Yangında 1 yaşındaki kızı Çiğdem'i kurtarmaya çalışırken yaralanan Sevgi Satıl, kaldırıldığı hastanede doğum sancıları çekmeye başlayınca ameliyata alındı. Yıldıray adı verilen ve 3 kilo ağırlığında doğan bebeğine sarılan gözü yaşlı anne, "Allah bir çocuğumu aldı, diğerini verdi" dedi.

***

Kaderin böylesi

9 aylık hamile kadın, kızını evde bırakıp alt kattaki kayınvalidesine gitti. Evde yangın çıktı, 1 yaşındaki kızı feci şekilde can verdi. Acılı annenin, bir gün sonra bebeği oldu.

Gaziantep'te yürekleri yakan bir dram yaşandı. Olay 19 Şubat'ta meydana geldi. 9 aylık hamile Sevgi Satıl (26), içinde yağ bulunan tavayı sobanın üzerine koyup, odada uyuyan 1 yaşındaki kızı Çiğdem'i de içerde bırakarak, kısa süre için alt katta oturan kayınvalidesinin yanına indi.

Bütün ev alev aldı
Bu sırada tavadaki yağa sobadan kıvılcım sıçradı ve alev aldı. Alevler yerdeki halıyı tutuşturunca ev yanmaya başladı. Yangını fark eden Sevgi Satıl, alevlerin arasından çıkardığı kızını hemen hastaneye kaldırdı. ancak yapılan tüm müdahaleler küçük Çiğdem'i kurtaramadı.

Bu acı unutulmaz
Genç kadın kızını kaybettikten bir gün sonra ise sezaryenle 3 kilogram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Gözü yaşlı anne, Yıldıray adını verdikleri oğluna sarılıp, "Allah bir evladımı benden aldı, birini verdi. Kızımın acısını unutmam mümkün değil ama artık oğlum için yaşayacağım" dedi.