GECE SOYDULAR, GÜNDÜZ YAKALANDILAR


Pendik'teki Market Soygununda Kasadaki Bütün Parayı Silah Zoruyla Gasp Ederek Ortadan Kaybolan Soyguncular Polis Tarafından Kısa Sürede Yakalandı.

Pendik'teki market soygununda kasadaki bütün parayı silah zoruyla gasp ederek ortadan kaybolan soyguncular polis tarafından kısa sürede yakalandı. Çaldıkları paranın 3 bin TL'sini bir kaç saat içinde harcayan soyguncuların üzerinden 17 bin 285 TL para çıktı. Zanlıların suç dosayalarının kabarık çıkması dikkat çekti. Pendik Kavakpınar Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki İsmar isimli markete gece 22:30 sıralarında gelen silahlı 3 zanlı çalışanları etkisiz hale getirdi. Kar maskeli soyguncular marketin muhasebe bölümüne geçerek kasadaki yaklaşık 20 bin TL'yi aldı. Soyguncular market çalışanlarının korkulu bakışları arasında olay yerini terk etti.

Soygunun hemen ardından Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kaçan zanlıların yakalanması için olay yerinde inceleme yaparak market çalışanlarının ifadelerine başvurdu. Güvenlik kamera görüntülerini tek tek tarayan polis sabıkalı hırsızların fotoğraf bilgileriyle karşılaştırdı. Yapılan incelemelerde olaya karıştığı belirlenen iki kişinin hırsızlık dahil bir çok suçtan poliste kaydının bulunduğu belirlendi. Soygun sırasında 3 kişinin ellerindeki kurusıkı ve bilye atar tabancalarla markete girdiği belirlenirken, 4 kişinin de dışarda gözcülük ve yardım ettiği anlaşıldı. Soyguncuların adreslerini belirleyen polis sabah satlerinde baskın yaparak markete giren 3 kişinin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi yakaladı. Zanlılarla birlikte marketten çaldıkları paranın 17 bin 285 lirası da ele geçti. Paranın yanısıra soygun sırasında kullanılan 1 adet bilye atar kurusıkı tabanca, bir adet kurusıkı tabanca, 10 adet mermi, 3 kar maskesi ile 2 çift eldiven ele geçirildi. Soyguncuların marketten çaldıkları paranın yaklaşık 3 bin TL'sini bir kaç saat içinde harcadıkları belirlendi.
Emniyete getirilerek sorguya alınan zanılarla ilgili ortaya çıkan sabıka kayıtları dikkat çekti. Olaya karışan iki kişinin "Küçük yaştaki kızı baştan çıkarma, ırza geçme, yaralama, hırsızlık, silah kanununa muhalefet ile ev ve iş yerlerinden hırsızlık" suçlarından çok sayıda sabıkaları bulunduğu belirlendi. (CİHAN)