PKK'DA 'ÇIBANBAŞI' TUTUKLAMASI


Batman'da Yakalanan PKK Batman Sorumlusu Serhat Kod Adlı E.s. Sevk Edildiği Adli Makamlarca Tutuklandı. İfadesi Alındıktan Sonra Rahatsızlanan E.s. Diyarbakır'a Sevk Edildi.

Batman'da yakalanan PKK Batman sorumlusu Serhat kod adlı E.S. sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. İfadesi alındıktan sonra rahatsızlanan E.S. Diyarbakır'a sevk edildi. Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu düzenlenen operasyonla yakalanan PKK Batman sorumlusu Serhat kod adlı E. S. ifadesinin alınmasından sonra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, Sason ilçesi Karameşe köyü Tira mezrasında yakalanan bölge sorumlusu E.S. Batman'a getirildi. İfadesinin alınmasından sonra rahatsızlandığını belirten E.S.yi muayene eden doktorlar Diyarbakır'a sevkini uygun gördü. Bölge sorumlusu hakkında tutuklama kararının verilmesinden sonra jandarma ekipleri zanlıyı Diyarbakır'a götürdü. Aynı olayla ilgili yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen 2 aileye mensup 14 kişi de bugün mahkemeye çıkarılıyor. (CİHAN)