OYUNCAK SİLAHLA BANKA SOYGUNUKartal'da Bir Bankaya Gelen Maskeli ve Silahlı Soyguncu Güvenlik Görevlisini Etkisiz Hale Getirdikten Sonra Gişeden 6 Bin 500 Tl Alarak Kaçtı.

Kartal'da bir bankaya gelen maskeli ve silahlı soyguncu güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra gişeden 6 bin 500 TL alarak kaçtı. Soyguncu izini kaybettirirken bankanın yakınında bulunan silahın oyuncak olduğu anlaşıldı. Yapı ve Kredi Bankası'ınn Cevizli Şubesi'ne saat 13:45 sularında gelen maskeli ve silahlı bir şahıs güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Gişeye yönelen soyguncu tüm paraları istedi. Banka memuru alelacele paraları soyguncuya verdi. Ne kadar para aldığını bilmeyen soyguncu içerdekileri tehdit ettikten sonra çıkarak hızla kaçtı.

Soygundan kısa süre sonra olay yerine gelen polis bankada ve çevrede çalışmalarına başladı. Bankaya yakın bir yerde ise soygunda kullanılan silah bulundu. Şahsın soygunu plastik bir oyuncak tabanca ile gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Bankada yapılan incelemede zanlının 6 bin 500 TL aldığı öğrenildi.
Soygun esnasında içerde bulunan bir müşteri olayın şokunu atlattıktan sonra soygunun oyuncak silahla yapıldığını öğrenince gülmekten kendini alamadı. Müşteri, "Plastik silahla bankayı soydu" diyerek gülümsediği görüldü. Oayla ilgili inceleme başlatan polis banka ve çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyerek soyguncuyu tespit etmeye çalışıyor. (CİHAN)