80 YOLCU TAHLİYE EDİLDİUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, alınan ilk bilgilere göre uçağın son yaklaşım sırasında 50 metre mesafede toprak alana düştüğünü, herhangi bir yangın olmadığını belirtti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, alınan ilk bilgilere göre uçağın son yaklaşım sırasında 50 metre mesafede toprak alana düştüğünü, arka kuyruk kısmında ve baş tarafında iki noktadaki bölgede çatlaklar oluştuğunu, herhangi bir yangın olmadığını belirtti. Bingöl'de bulunan Bakan Yıldırım yarlıların olduğu yolcular arasında 80'inin tahliye edildiğini bildirdi. Yıldırım, "Temennimiz can kaybı olmadan bu kazanın bu şekilde atlatılmış olmasıdır. Uçakta 135 yolcu, 8 mürettebat var. Şu anda eldeki bilgiler bunlar. Tabii uçağın düşüş nedenleri kurulacak heyetin çalışmaları ile ortaya çıkacaktır" dedi.

-UÇAKTA TEKNİK BİR SORUNU YOK Yıldırım yaptığımız ilk tespitlerde, uçağın en son kontrolünün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce 22 Aralık 2008'de gerçekleştirildiğini belirten Yıldırım, 2002 model 747 800 tipi olan uçağın teknik olarak herhangi sorununun olmadığının rapor edildiğini açıkladı. Yıldırım, "Gelişmeleri bundan sonra THY'nin oluşturduğu kriz masası ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü gerek yolcu yakınlarıyla gerekse kamuoyuyla paylaşacaklardır. Tekrar gelmiş olsun diyorum." (ANKA)