Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oğlunun evinin basılmak istendiğini ve polis tarafından koruma altına alındığını açıkladı.- ANKARA (ANKA)- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimler yaklaşırken saldırı ve tacizlere uğradığını, oğlunun evinin basılmak istendiğini ve polis tarafından koruma altına alındığını açıkladı.
Gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu Kanal a TV’deki "Görüş Farkı" programına katılan Gökçek, Paris’in simgesi olan "Eiffel Kulesi" tarzı dev bir kule için çalışma yaptığını söyledi. Gökçek, "Ankara’nın simgesi olacak yapıya ’Türk Kulesi’ adı verilecek dev yapıt Hıdırlıktepe’ye yapılacak. Yabancı turistlere de hitap edecek Kule, Ankara’nın en yüksek tepesi olacak." dedi.
Eiffel Kulesi için Paris’e her yıl 15 milyon turistin geldiğini hatırlatan Melih Gökçek, "Türk Kulesi, Eiffel’den daha yüksek olacak. Felaket büyük olmalı ki, anlamı olsun. Oraya çok sayıda turist gelecek" dedi.

-GÖKÇEK’E MAL VARLIĞI SORUSU-

Programda Melih Gökçek’e mal varlığı, Ankara’nın büyük iş merkezlerine ortak olup olmadığı, kamyon filoları ve arsaları bulunup bulunmadığı da soruldu.
"İşin çivisi çıktı" diyen Gökçek, kendisi hakkında ortaya atılan son dedikonun Şanghay’da liman sahibi olmak olduğunu açıkladı. Gökçek, şöyle devam etti:
"Bunlar sistemli çıkarılıyor. Ben üç defa Çin’e gittim ya. Hemen Şanghay’da limanım oldu. İş bu kadar basit. Allah’ı şahit tutarak söylüyorum;Armada’da, Panora’da, Real’de, Metropolitan’da, Antares’te, Kentpark’ta, Cepa’da veya Gordion’da benim, karımın, çocuklarımın veya bizim adımıza başkasının iğne ucu kadar bir payı varsa, dünyanın en onursuz insanı Melih Gökçek’tir. Ama bakın bunu bile bile, kalkıp da bu iftiraları atanlar varsa, öbür dünyada bunun hesabını verecekler." dedi.

-GELİNİM ANKARA’YI TERK ETTİ-

Melih Gökçek, seçimler yaklaşırken saldırı ve tacizlere uğradığını söyledi. Oğlunun evinin basılmak istendiğini ve polis tarafından koruma altına alındığını açıklayan Gökçek, "Bir grup terör estiriyor. Benim çocuğum korkusundan ailesini Adana’ya gönderdi. Öyle bir terör estiriliyor ki, soruyorum,bunun ucu nereye kadar gider?" dedi.(ANKA)
(BK/BÜN)