Dağıtım için her gün kilometrelerce yürüyen postacılar, bu kez 'çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve insanca yaşam' talebiyle yürüdü.

İstanbul-Ankara ve Diyarbakır-Ankara 'Bak Postacı Geliyor' yürüyüşünün Bursa ayağında postacılar, Timurtaş Paşa'da toplanıp Heykel PTT önüne kadar süren yürüyüşü yaptıkları basın açıklaması ile noktaladı.

KESK'e bağlı Haber Sen Genel Merkezi'nce PTT emekçilerinin sorunlarını kamuoyuyla paylaşmak amacıyla düzenlenen yürüyüş Timurtaş Paşa karşısında başlayıp Heykel PTT önünde sona erdi. Postacılar yürüyüş boyunca, 'yıllık izin ve bayram izinlerinin kullandırılması, angaryanın engellenmesi, cumartesi çalışmalarının kaldırılması, can güvenliğinin sağlanması, personel açığının kapatılması, Kefalet Sandığı'nda toplanan paraların hak sahiplerine ödenmesi, ek ödemelerdeki farklılıkların giderilmesi, grevli, toplu sözleşmeli sendika hakkı, insanca yaşanacak ücret' taleplerini dile getirdi.

Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Çakır'ın Heykel PTT önünde yaptığı basın açıklamasının ardından etkinlik sona erdi. Postacılar Eskişehir'e hareket etti.

CİHAN