CHP'li Tekin'i yakacak belge
CHP'de Gürsel Tekin'in istifa restiyle başlayan liste tartışması sürüyor.
27 Şubat 2009 / 11:06
Küskün meclis üyeleri, eski il başkanı ve belediye meclis başkanı adayı Tekin'e savaş açtı. Hüseyin Sağ, Tekin'in listeye yakınlarını almak için kendisinin ismini kullandığını iddia etmişti.

Bir başka belediye meclis üyesi Ali Lütfi Gündöndü ise Tekin'i zor durumda bırakacak bir belge açıkladı. Gündöndü, Tekin'in katılmadığı toplantılarda imzasının bulunduğunu ileri sürdü. Ayrıca katılmış gibi belediyenin kasasından 'huzur hakkı parası' aldığını belirtti. Söz konusu imzaların birbirinden farklı olduğuna da dikkat çekti.

Gündöndü'nün açıkladığı belgede, 2005-2006 yıllarını kapsayan 125 toplantının imza tutanağı bulunuyor. Burada Tekin'in sadece 10 orijinal imzası var. 89 kadar toplantı tutanağında Tekin'in yerine başkalarının imza attığı görülüyor. Gündöndü, Tekin hakkında 'sahte imza ile toplantılara katıldığı iddiasıyla' suç duyurusunda bulunacağını kaydetti. Tekin'i imza sahteciliği yapmakla suçlayan Gündöndü, "Tekin'in İstanbul'la ilgili hayati derecede önem taşıyan kararların alındığı toplantılara başkasının imzasıyla girmiş gözükmesi etik değil. Tekin'in aldığı para da haksız kazanç. İstanbul halkının parasını haksız yere almıştır." ifadelerini kullandı.

Tekin: Parayı geri ödeyebilirim

Gürsel Tekin ise imzalardan haberi olmadığını savundu. Aldığı huzur hakkı paralarını da önemsemedi. Tekin, şunları söyledi: "Huzur hakkı dediğin 3 kuruş para. Benim yerime kimin imza attığını bilmiyorum. Ama bir sorun varsa parayı geri öderiz. Benim haberim yok. Ben bu imza karşılığında yatırılan huzur hakkı parasına tenezzül etmem. Kimseye 'benim yerime imza atın' demedim. Arkadaşlar da bana 'atalım mı?' diye sormadı. Kimin attığını bilmiyorum. Belki grup başkanımız veya başkan vekilimiz imzalamıştır. Kim attıysa onlara sorulsun. Benim böyle bir şeyden haberim yok. Eğer aksi bir şey de varsa huzur hakkını geri ödemeye hazırım."

HTML Code:
kaynak; http://www.habereditor.com/news_detail.php?id=50478